۰ نفر
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست وزرای امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در استانبول با مولود چاووش اوغلو همتای ترک خود با موضوع فلسطین دیدار و مذاکره کرد.

به گزارش خبرآنلاین،  در این دیدار دو طرف راه های گسترش همکاری در خصوص حل مساله فلسطین و جلوگیری از اقدامات جنایتکارانه و خشونت بار اخیر رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی و به خصوص قدس شریف را بررسی کردند.

به گزارش ایرنا، امروز سه شنبه نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی به منظور بررسی آخرین تحولات قدس اشغالی در استانبول برگزار می شود.

تحولات روزهای اخیر در بیت المقدس و محدودیت های ایجاد شده توسط رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی در هفته های اخیر و رویدادهای اخیر در سرزمین های اشغالی و افزایش فشار بر مردم فلسطین به ویژه در قدس شریف از جمله علل برگزاری این نشست فوق العاده است.

وزرای امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در این نشست به هم اندیشی و بررسی در خصوص تحولات سرزمین اشغالی می پردازند.

در پایان این نشست بیانیه کشورهای شرکت کننده در خصوص تحولات محدودیت های ایجاد شده توسط رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی و رویدادهای اخیر در سرزمین های اشغالی و افزایش فشار بر مردم فلسطین صادر می شود.

ترکیه که ‏ریاست دوره ای سازمان همکاری ‏اسلامی و کمیته اجرایی آن را ‏بر ‌عهده دارد، چند روز پیش در پی تشدید درگیری ها و محدودیت های رژیم اسرائیل در قدس شریف، پیشنهاد برگزاری این نشست را داده و برای اول آگوست برنامه ریزی کرد.

52310

کد خبر 692816

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =