نماینده اراک در مجلس دهم تاکید کرد: شوراهای دوره پنجم در انتخاب شهرداران ، حساسیت و دقت ویژه ای داشته باشند و در مسیر آزمون و خطا حرکت نکنند.

به گزارش خبرآنلاین مرکزی، سید مهدی مقدسی که در نشست با شهرداران و منتخبین شوراهای دوره پنجم شهرهای استان با حضور معاون عمرانی وزیر کشور در سالن غدیر استانداری مرکزی سخن می گفت، با تاکید بر این نکته افزود: اگر می خواهید عملکرد موفقی در دوره پنجم شوراها داشته باشید حتما در انتخاب شهردار به داشتن سابقه مدیریت شهری و یا تجربه و تخصص در این زمینه توجه کنید.
وی ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های شهرداران و شوراهای دوره چهارم در 33 شهر استان بیان کرد: وزارت کشور و مسئولان ارشد استان و نمایندگان مجلس به انتخاب شما احترام می گذارند اما امیدواریم به این توصیه ها هم توجه جدی شود چون انتخاب شهردار مهمترین و اصلی ترین وظیفه شوراها می باشد.
مقدسی یکی از مشکلات مهم در شهرداری ها را مدیریت نامناسب درآمد و هزینه ها عنوان کرد و گفت: باید پذیرفت که با منابع موجود و به عنوان مثال بودجه فعلی 500 میلیاردی شهرداری اراک نمی توان شهرها را اداره کرد و به انتظارات مردم پاسخ داد بنابراین به فراهم کردن زمینه و بستر مناسب برای سرمایه گذاری های مشترک اهمیت داده شود.
نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس تصریح کرد: درآمدها و منابع پایدار از مشکلات اساسی بسیاری از شهرداری هاست که انتظار داریم در دولت دوازدهم به تهیه و ارسال این لایحه به مجلس توجه شود تا رویکرد جدیدی در خصوص مدیریت درآمد و هزینه شهرداری ها رخ دهد.
مقدسی متذکر شد: نگاه و نگرش ها نسبت به مدیریت شهری نیازمند تغییر اساسی است و در این میان دولت و مجلس هم نقش مهمی در تغییر این نوع تفکر به عهده دارند.
عضو فراکسیون مدیریت شهری مجلس دهم در ادامه صحبت های خود یکی از راهکارهای کوچک سازی بدنه دولت را واگذاری امور و افزایش اختیارات شهرداری ها دانست و بیان کرد: با توجه به اینکه قابلیت اجرای بسیاری از برنامه ها توسط شهرداری ها به عنوان بازویی توانمند وجود دارد، بدنه دولت باید به این اعتقاد و باور برسند و در این راستا گام بردارند.
مقدسی همچنین به ارائه ی مطالبات و نیازهای 8 شهر حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب به معاون عمرانی وزیر کشور اشاره کرد و افزود: انتظار همکاری و مساعدت بیشتر برای اختصاص اعتبارات مورد نیاز جهت رفع موانع و مشکلات موجود در این شهرها را داریم.
*فعالیت های فرهنگی در دهه کرامت با شائبه ی اغراض سیاسی همراه نباشد
نماینده اراک در بخشی از صحبت های خود متذکر شد: انجام فعالیت های فرهنگی در دهه کرامت در استان ها بسیار شایسته و زیبنده است اما با توجه به نگرانی ها و درخواست هایی که از سوی مردم اعلام شده و ارادتی که نسبت به ائمه اطهار دارند انتظار داریم و امیدواریم این اقدامات با شائبه و اغراض سیاسی همراه نباشد.

 

46

کد خبر 693485

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =