محمدعلی ابطحی در پستی در فضای مجازی نوشت: امان از دست پیرمردهایی که نمی خواهند پست را ترک کنند.

به گزارش خبرآنلاین، در این یادداشت آمده است: در لیست وزرا، برای اولین بار یکی هست که متولد بعد انقلاب است. این تصمیم شجاعانه ای است. رکورد شکنی کم نظیری دراعتماد به جوانان است.چیزی که هم دکتر روحانی روی آن اصرار داشت وهم همه ما درخواست داشتیم.

شنیده ام بعضی ها می گویندقدیم ها در وزارت اطلاعات بوده . اولا کم و بیش نصفی از این کابینه سابقه اطلاعاتی دارند. چرا تنها به این جوان که فقط کار فنی و مهندسی می کرده و شنود هم نمی کرده گیر می دهند. امان از دست پیرمردهایی که نمیخواهند پست را ترک کنند..من تحقیق کردم، آقای جهرمی هم مدتی در وزارت اطلاعات در دورانهای قدیم در بخش فنی کار مهندسی می کرده. اما در طول این سالهای اخیر که دولت یک تنه در برابر فیلترینگ ایستاده بود وتوسعه زیر ساخت می داده،‌ من تنها باری که دیدمش در تلویزیون و در مناظره قوی ای بود که در مقابل نماینده قوه قضاییه برای جلوگیری از فیلترینگ حرف می زد. این جوان متخصص این کار هست.

جوانها باید کمپینی تشکیل بدهند که اولین وزیر متولد بعد انقلاب به کابینه برود. .من تا الان ایشان را از نزدیک ندیده ام. اما از شر ما پیرترها که دوست نداریم پست های وزارتخانه ها را از دست بدهیم به خدا باید پناه برد. وزارت ارتباطات وزارت جوانان است. مدیرانی که الان هم همه چیز را برایشان باید پرینت بگیرند، سد راه جوانان می شوند. از شجاعت دکتر روحانی هم متشکرم که به جوان زیر ۴۰ ساله برای وزارت اعتماد کرده است. این همان است که مطالبه می کردیم و می گفیتم سن جوانی را با سن مدیران اول انقلاب بالا نبرید.

کاش باز هم وزرای متولد بعد انقلاب و نیز زنان در کابینه بودند.

رای به وزای صادق و همسو 

همچنین مصفطی کواکبیان نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران و از اعضای هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در توییتی خط و مشی خود درمورد نحوه اعطای رای‌اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم را اعلام کرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توییت کرد: به هر وزیر پیشنهادی که صادقانه برنامه همسو با مطالبات اکثریت مردم داشته باشد رأی خواهیم داد.

 

29216

کد خبر 694125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • م ر GB ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۴
  0 0
  آقاجان کار ویترینی نکنید و آدم کم تجربه استعداد کارهی محمودی بیشتری داره
 • بی نام DE ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۴
  0 0
  فاطمه حسینی هم دهه شصتی بود. خدا رحم کنه که این جدیدها تازه می خواهند سهم خود را از سفره انقلاب بردارند...
 • بی نام IR ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۴
  0 0
  جناب ابطحی یا نمی دانید یا تجاهل می کنید. خدمتی که تفتیش عقاید مدرن با اینترنت و شبکه های اجتماعی به جوامع رنگارنگ گسترده و بدون مرز اطلاعاتی می کند سانسور و فیلترینگ نمی کند. شاید این نکته تفاوت هوش و برخورد کاندید جوان وزارت با شمای از دور خارج شده باشد...
 • بی نام DE ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۴
  0 0
  در عجبم این مهره کیست که اینچنین خبرگزاری ها از او طرفداری می کنند...