کارلوس خوزه منندز معاون رئیس جمهور ونزوئلا با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کارلوس خوزه منندز، معاون رئیس جمهور و وزیر برنامه ریزی ونزوئلا در دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان، ضمن ابراز خرسندی از حضور در مراسم تحلیف ریاست محترم جمهوری، با اشاره به تهدیدها و فشارهای آمریکا علیه کشورش، از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از ونزوئلا قدردانی کرد. وی گفت: تلاش های جمهوری اسلامی ایران در برابر تحریم ها و فشارهای یکجانبه و خارجی قابل توجه بوده و ونزوئلا خواهان استفاده از تجارب شما در زمینه مقابله با تحریم ها می باشد.

معاون رئیس جمهور ونزوئلا افزود: باید از هر تهدید و فشاری که آمریکا به ما وارد می کند، به عنوان فرصتی در تقویت روابط با یکدیگر استفاده کنیم. وی با تاکید بر اینکه ونزوئلا همواره در کنار ایران خواهد ماند، به تلاش های دولت متبوع اش در برگزاری انتخابات و تشکیل مجلس موسسان اشاره کرد.

 ظریف نیز در این دیدار اظهار داشت: همواره از خواسته های مردم و دولت ونزوئلا حمایت کرده و امیدواریم دولت بتواند با تدبیر و درایت، ثبات و آرامش را به این کشور بازگرداند. ایشان افزود: ما تحریم های جدید آمریکا علیه ونزوئلا را به شدت محکوم کردیم. آمریکایی ها به خیال خود فکر می کنند تحریم سرمایه ای است که می توانند از آن استفاده کنند و لذا اخیرا علیه ایران و روسیه هم تحریم هایی را اعمال کرده اند. آنها ۳۵ سال است که ما را تحریم کرده اند و در واقع برخی پیشرفت های ما در زمینه های گوناگون اقتصادی و فنآوری به خاطر همین تحریم ها و مقاومت مردم ما در برابر آنهاست.

وزیر امور خارجه کشورمان خاطر نشان کرد: مهم ترین عامل غلبه بر تحریم در ایران، اعتماد ما به ظرفیت های داخلی و توانمندی مردم ماست. مردم موتور توسعه و پیشرفت اقتصادی هستند. با اعتماد به مردم است که می توان از موضع اقتدار با دنیا گفت و گو و مذاکره کرد. ظریف ضمن استقبال از توسعه همکاری های نفتی و با اشاره به اینکه آماده ارائه تجربیات خود در زمینه مقابله با تحریم ها به ونزوئلا هستیم، اظهار داشت: در چارچوب جنبش عدم تعهد نیز، جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو تروئیکای این جنبش آماده همکاری با ونزوئلا که در حال حاضر ریاست این جنبش را به عهده دارد، برای مقابله با این تحریم های غیرقانونی است.

ایشان در پایان اظهار داشت، ما همیشه در کنار دولت و مردم ونزوئلا بوده و خواهیم بود. امیدواریم موفقیت دولت ونزوئلا در تشکیل مجلس موسسان، زمینه ای برای ترغیب مخالفین به گفت و گو و تثبیت ثبات و آرامش در کشور باشد.

52311

 

کد خبر 694195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =