ایسنا نوشت: رییس سازمان سنجش آموزش کشور از امکان ثبت نام جاماندگان کنکور خبر داد و گفت‌: داوطلبانی که در آزمون سراسری 96 ثبت‌نام نکرده‌اند و یا اینکه در جلسه آزمون غایب بودند می‌توانند در رشته‌های بدون آزمون که پذیرش در آنها بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد، ثبت نام کنند.

خدایی در نشست خبری که امروز در ساختمان مرکزی سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شد با تاکید بر اینکه همه داوطلبان کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته شدند تاکید کرد: داوطلبانی که در آزمون سراسری 96 ثبت نام نکرده‌اند یا در جلسه آزمون غایب بودند می‌توانند دررشته‌های بدون آزمون ثبت نام کنند تا پذیرش آنها در این رشته‌ها بر اساس سوابق تحصیلی صورت گیرد.

انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته مجازی از چهارشنبه

وی در ادامه با تاکید بر اینکه راهنمای انتخاب رشته مجازی آزمون سراسری از روز چهارشنبه 18 مردادماه سال جاری بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور فعال می‌شود،عنوان کرد: این دفترچه راهنما بر اساس ظرفیت‌های پذیرش امسال و نمرات داوطلبان همچنین ضوابط سال جاری و حداقل‌های سال گذشته شبیه سازی شده و اعتقاد راسخ داریم اگر داوطلبی بخواهد بداند در چه رشته‌هایی و چه دانشگاهی قبول خواهد شد می‌تواند این دفترچه راهنما را مطالعه نماید.در واقع این دفترچه راهنمای انتخاب رشته مجازی با ارائه مشاوره‌ای شبیه به مراکز مشاوره انتخاب رشته، به نوعی در انتخاب رشته متناسب با علاقه و رتبه اکتسابی داوطلب به وی کمک خواهد کرد .

هشدار سازمان سنجش نسبت به کلاه‌برداری موسسات انتخاب رشته

رییس سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به شیوع کلاهبرداری موسسات و یا افراد در ایام انتخاب رشته داوطلبان هشدار داد و گفت:‌ این سازمان تحت هیچ عنوانی با هیچ موسسه‌ای انتخاب رشته ای همکاری نمی‌کند و همکاران سازمان سنجش حق هیچگونه همکاری با این موسسات را ندارند. بنابراین هر فرد و موسسه‌ای در صورت مطرح کردن این ادعا به دنبال کلاهبرداری و سوء‌استفاده از داوطلبان است.

پذیرش 12 درصد داوطلبان کنکور در دوره‌های روزانه

دکتر خدایی با تاکید بر این که 12 درصد دواطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون سراسری در دوره های روزانه پذیرش خواهند شد، گفت: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از 19 تا 23 مرداد ماه می توانند با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته و در نظر گرفتن کارنامه و ظرفیت‌های اعلام شده نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند. همچنین ویژه نامه انتخاب رشته داوطلبان علاوه بر اینکه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته به صورت کاغذی از فردا دوشنبه 16 مرداد ماه سال جاری در تمامی روزنامه فروشی‌ها قابل دسترسی است.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور در پایان با تاکید بر اینکه 454 هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های روزانه و شبانه پذیرش می‌شوند گفت:‌ از مجموع 830 هزار داوطلب شرکت کننده در آزمون سراسری تعداد454 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه و شبانه می‌شوند و مابقی داوطلبان می‌توانند در دوره‌های پیام نور غیر انتفاعی و غیره انتخاب رشته کنند و به این ترتیب همه داوطبان به نوعی مجاز به انتخاب رشته شدند.

42237

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 694476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =