۰ نفر
۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴

ایرنا نوشت: دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: جمهوری اسلامی ایران در کنار سوریه ایستاده است و به حمایت ها و پشتیبانی های خود تا پایان یافتن بحران امنیتی در این کشور ادامه می دهد.

علی شمخانی در دیدار عماد خمیس نخست وزیر سوریه با یادآوری تداوم تلاش همه جانبه برای آزاد سازی مناطق تحت اشغال تروریست ها به منظور بازگرداندن امنیت و آرامش به سوریه بر پیگیری هم زمان مسیر گفت و گوهای سوری- سوری برای دستیابی به وفاق ملی تاکید کرد.

مقام عالی هماهنگ کننده اقدامات سیاسی، نظامی و امنیتی میان ایران، روسیه و سوریه همچنین بر ضرورت تداوم مبارزه بی امان علیه تروریسم تکفیری تاکید کرد و گفت: کشورهای غربی و آمریکا به جای مبارزه با عناصر تروریستی اقدامات مشکوکی را در مسیر تثبیت تروریسم و ناامنی در منطقه انجام می دهند که آثار زیانبار آن موجب گسترش تروریسم در جهان می شود.

شمخانی ادامه داد: اگر طرف های مقابل به پشتیبانی های مالی، فنی و تسلیحاتی از عناصر تروریستی خاتمه دهند درمدت زمان کوتاهی آرامش به منطقه و به تبع آن کشورهای اروپایی نیز بازخواهد گشت و به جای سیل آوارگان، خشونت و تخریب میراث جهانی شاهد استقرار امنیت و دستیابی به آرمان محو کامل تروریسم خواهیم بود.

وی کشتار شمار زیادی از غیرنظامیان در استان رقه در بمباران های مختلف هواپیماهای آمریکایی یا استفاده از سلاح های ممنوعه در این حملات را نوعی نسل کشی و مصداقی بارز از نقض حقوق بشر و عدم پایبندی به موازین انسانی توسط ارتش آمریکا دانست.
دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: موفقیت های چشمگیر مردم، دولت و نیروهای امنیتی سوریه در مقابله با تروریسم نشان دهنده عزم راسخ و ایستادگی آنها در برابر توطئه های داخلی و خارجی است و با پیروزی قاطع و نهائی همراه خواهد شد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی ضمن محکوم کردن جنایت های رژیم صهیونیستی به منظور سرکوب مسلمانان و ساکنان شهر بیت المقدس تصریح کرد: رژیم صهیونیستی در سایه اختلافات و بحران امنیتی منطقه درحال گسترش سرکوب ها و تثبیت پروژه فلسطین زدایی است که ضروری است با واکنش قاطعی از سوی کشورهای اسلامی روبرو شود.

عماد خمیس نخست وزیر سوریه نیز در این دیدار با ارائه توضیحاتی از آخرین تحولات و پیشرفت های این کشور در عرصه های مختلف از جمله پیشروی ها در نبرد با گروه های تکفیری، پیگیری مسیر سیاسی برای عبور از بحران را یکی از گزینه های مهم دانست.

وی افزود: دولت سوریه همواره با مخالفان غیر مسلح که به حفظ یکپارچگی این کشور علاقه مند هستند به گفت وگو کرده است.

وی با تقدیر از حمایت های گسترده جمهوری اسلامی ایران از مردم و دولت سوریه، دستیابی به راه حل پایدار و ایجاد صلح و امنیت را منوط به تغییر رویکرد برخی کشورها در حمایت از تروریسم و مقابله واقعی و غیر تبلیغاتی با داعش، جبهه النصره و سایر گروه های مرتبط با آنان دانست.

52311

کد خبر 694483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =