پیش‌بینی برداشت بیش از چهار هزار و ۱۰۰ تن گردو در سلسله

مدیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه سی درصد گردوی استان در سلسله تولید می شود، گفت: پیش‌بینی می‌شود، امسال بیش از چهار هزار و ۱۰۰ تن گردو در شهرستان سلسله برداشت شود.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، هادی سپهوند، با اشاره به استعداد کاشت گردو در سلسله، اظهار داشت: به طور میانگین در هر هکتار از باغات گردو در سلسله، بیش از دو تن گردو برداشت می‌شود.

وی ادامه داد: در مجموع دوهزار و ۳۰۰ هکتار از باغات سلسله زیر کشت گردو بوده و این در حالی است که یک‌هزار و ۸۰۰ هکتار از آن‌ها بارور است.مدیر جهاد کشاورزی سلسله با اشاره به اینکه گردوی تولید شده در این شهرستان بسیار مرغوب است، عنوان کرد: سلسله رتبه نخست تولید گردو در لرستان را دارد و لازم است تا برای برندسازی این محصول اقدامات اساسی انجام شود.

سپهوند با اشاره به اینکه ۳۰ درصد محصول گردوی استان در سلسله تولید می‌شود، یادآور شد: بیش از دوهزار ۴۰۰ تن از گردوی تولید شده در این شهرستان، به سایر استان‌های کشور و همچنین شهرستان‌های لرستان صادر می‌شود.

گفتنی ست:استان لرستان به دلیل وجود هوای چهار فصل، خاک حاصلخیز و آب فراوان استعدادهای ویژه‌ای در بخش کشاورزی دارد که اگر از این ظرفیت‌ها استفاده شود، می‌تواند در زمینه اقصادی و ایجاد اشتغال به توسعه برسد.

 

46

 

کد خبر 694650

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =