ایرنا نوشت: رییس سازمان ثبت احوال از تهیه پیش‌نویس حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه خبر داد و گفت: در حال حاضر فقط واژه طلاق از شناسنامه زنان که عقد کرده‌اند اما دوشیزه هستند حذف می‌شود.

حمید درخشان‌نیا روز دوشنبه در نشستی با خبرنگاران در این باره گفت: یک بار مساله حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه در مجلس شورای اسلامی مطرح و رد شد اما هم اکنون ما پیش نویس آن را تهیه کرده‌ایم.

وی گفت: این سازمان در زمینه توسعه الکترونیکی از سازمان‌های پیشرو است و پایگاه اطلاعات جمعیتی نیز  به روز رسانی می‌شود و فعال است.

درخشان‌نیا گفت: تولید و انتشار آمار و اطلاعات جمعیتی وظیفه سازمان ثبت احوال است و این اطلاعات را در اختیار مسوولان تصمیم‌گیر برای رسیدن به اهدافشان قرار می‌دهد.

وی در ادامه گفت: این سازمان کاملا مکانیزه شده و از شکل سنتی خارج شده است و بدون اطلاعات این سازمان برخی از سازمان‌های دیگر از جمله بانک‌ها و محاکم نمی‌توانند به وظایف خود بپردازند.

رییس سازمان ثبت احوال بابیان اینکه کلید ورود به دولت الکترونیک کارت هوشمند ملی است از مردم خواست به مرور برای دریافت این کارت اقدام کنند تا این پروژه تا پایان سال 97 به اتمام برسد.

وی درخصوص بررسی آسیب های اجتماعی با استفاده از آمار‌های جمعیتی نیز گفت: با وزارت کشور در تماس هستیم و در جلسات بررسی آسیب‌های اجتماعی نماینده‌ای از سازمان ثبت احوال حضور دارد و در استان‌ها نیز این جلسات با دبیری ادارات ثبت احوال برگزار می‌شود.

47238

کد خبر 694869

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • بی نام IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۶
  0 0
  وا چرا؟ مگه ننگه که پاک بشه؟
 • بی نام A1 ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۶
  0 1
  مگه طلاق ننگه؟ ننگ مال اون مردیه که زن را واداشته تا آشیانش را ترک کند. شجاعت زنانی که ننگ زندگی تحت سرکوب را نمی پذیرند تحسین می کنم.
 • بی نام DE ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۶
  2 0
  حذف طلاق ، سبب فریب خوردن پسران میشود . این امر به دخترانی که یکبار ویا بارها بقصد اخذ مهریه و شیر بها و طلا عقد میکنند مجال و فرصت خوبی برای کلاهبرداری میدهد .، ضمنا سرپوش گذاشتن بر دوشیزه نبودن با علم پزشکی امروز کار ساده ایست . . این طرح واقعا دامیست برای پسران .....
 • بی نام A1 ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۶
  2 0
  خوش به حالشون خبر. دیگه بعضی خانم های مطلقه کارشون را حسابی بلد میشن حالا پشت این قضیه چی هست خدا میدانه؟؟؟؟ دخترهای مجردی که ساده بودند و سیاست ندارند دیگه فرقی با مطلقه ندارند .