نیمار اکنون دیگر به تاریخ باشگاه بارسلونا پیوسته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، انتقال فوق نجومي این ستاره برزیلی به پاريسن‌ژرمن، بارسايي‌ها را ناراحت كرده است اما در شرايطي كه كسي فكرش را نمي‌كرد نيمار بارسلونا را ترك كند، بايد ديد اين بازيكن برزيلي از چه زماني به فكر جدايي از جمع آبي‌واناري‌ها افتاده بود. برنامه نيمار براي جدايي از بارسلونا بيش از يك ماه قبل و در زمان حضور در عروسي ليونل مسي در آمريكاي جنوبي طرح‌ريزي شد. او همراه با دني آلوس در اين مراسم براي مدت كوتاهي حضور يافت و بعد با او راهي برزيل شد تا در يك فستيوال در كشورش حضور يابد. در طول اين سفر بود كه همه برنامه‌هاي نيمار و آلوس عوض شد و دو بازيكن و دو دوست به اين نتيجه رسيدند كه به همراه يكديگر راهي پاريس‌سن‌ژرمن شوند.

برنامه اوليه نيمار اين بود كه يك فصل ديگر در بارسلونا بماند و منتظر جام جهاني‌ باشد. بعد از جام جهاني‌ اگر او مي‌توانست درخشش زيادي داشته باشد، مي‌توانست به ستاره اول بارسلونا تبديل شود و در غير اين صورت، به دنبال جدايي برمي‌آمد اما در مراسم عروسي مسي، گفت‌وگوهاي دو ستاره برزيلي به اين نتيجه ختم شد كه بهتر است نيمار از بارسلونا جدا شود و تلاش‌هاي بارسايي‌ها براي قانع كردن اين ستاره برزيلي هم ثمري نداشت.

نيمار و پدرش هم در اين مدت از شرايط نهايت بهره‌‌برداري را كردند و بدون اينكه بخواهند به طور رسمي چيزي بگويند قرارهايشان را با تيم فرانسوي گذاشتند. آنها حتي تلاش كردند تا 26 ميليون يورو پاداش باشگاه بارسلونا به‌خاطر تمديد قرارداد نيمار در فصل گذشته را هم از اين باشگاه بگيرند كه البته باشگاه كاتالان زير بار نرفت. نيمار تا چند روز قبل از رسمي شدن انتقالش به پاريس‌سن‌ژرمن چيزي نگفت تا مطمئن شود كه باشگاه پاريسي مبلغ كلان فسخ قرارداد او را پرداخت مي‌كند اما سكوت نيمار نه به‌خاطر ترديد در جدايي از بارسلونا بلكه به‌خاطر منتظر ماندن براي پاريسي‌ها بود. در واقع نيمار تصميمش را يك ماه قبل از جدايي رسمي از بارسلونا گرفته بود و سكوتش در اين مورد هم بيشتر براي دوري از جنجال بود، نه چيز ديگر.

 دني آلوس هم كه تا پيش از آن گفته مي‌شد حضورش در منچسترسيتي قطعي است و حتي قول شفاهي براي پيوستن به سيتي را هم به پپ گوارديولا داده بود، تصميمش را عوض كرد تا راهي پاريس شود.

آلوس اگرچه فصل خوبي را در يوونتوس پشت‌سر گذاشت اما به‌خاطر سبك بازي يوونتوس كه خشك و تدافعي بود، ترجيح مي‌داد كه از اين تيم جدا شود. انتخاب اول او همكاري دوباره با گوارديولا بود اما بعد از صحبت با نيمار، دو بازيكن به اين نتيجه رسيدند كه راهي پاريس‌سن‌ژرمن شوند. خود آلوس اخيراً اذعان كرد كه نيمار او را قانع كرده كه به پي‌اس‌جي و پروژه بلندپروازانه‌‌اش ملحق شود.

گفته مي‌شود كه ديبالا هم نظري مشابه با آلوس در مورد سبك بازي تدافعي يوونتوس دارد و حتي بين اين بازيكن آرژانتيني با آلوس براي پيوستن به پاريس‌سن‌ژرمن صحبت‌هايي مطرح شده است. اگرچه ديبالا ستاره‌اي محبوب در تورين به شمار مي‌‌آيد اما جدايي‌‌اش از اين تيم به مقصد پاريس‌سن‌ژرمن را هنوز نمي‌توان كاملاً منتفي دانست.

براي پاريس‌سن‌ژرمن و اوناي امري اما برنامه‌ها خيلي پيش‌تر از اين و بعد از شكست مفتضح 6-1 برابر بارسلونا در نيوكمپ مشخص شده بود. در آن بازي به خوبي مشخص شد كه پاريس‌سن‌ژرمن چه از لحاظ رواني و چه از لحاظ فني هنوز به آن سطحي نرسيده كه با غول‌هايي مانند بارسلونا توان رقابت داشته باشد و همين مسئله باعث شد تا باشگاه پاريسي تصميمش را براي جذب چند ستاره بزرگ و پرآوازه ديگر قطعي كند. در آن بازي، بارسلونا با هشت شوت شش گل زد و حتي گفته مي‌شود كه آن بازي باعث شده كه پي‌اس‌جي به فكر پيدا كردن يك دروازه‌بان بهتر هم برآيد و در حال حاضر، يان اوبلاك دروازه‌بان اتلتيكومادريد را در ليست خريد خود قرار داده است. 


41258

کد خبر 695733

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =