واحد مرکزی خبر نوشت: برخی منابع نظامی در آمریکا به رسانه های این کشور گفتند وزارت دفاع آمریکا طرحی اضطراری را برای حمله بازدارنده به کره شمالی آماده کرده است که در آن احتمالا جنگنده های آمریکایی مستقر در جزیره گوام نقش داشته باشند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از شبکه ان بی سی آمریکا گزارش داد: برخی منابع نظامی در آمریکا به رسانه های این کشور گفتند وزارت دفاع آمریکا طرحی اضطراری را برای حمله بازدارنده به کره شمالی آماده کرده است که در آن احتمالا جنگنده های آمریکایی مستقر در جزیره گوام نقش داشته باشند.

این منابع به این شبکه گفتند شش فروند بمب افکن لنسر بی-وان-بی (B-1B) در میان گزینه ها قرار دارد. در صورتی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دستور دهد، حمله می تواند از طریق دریا، خشکی یا فضای سایبری صورت گیرد.

این شبکه گزارش داد ارتش آمریکا بیش از 20 هدف را در کره شمالی شناسایی کرده است از قبیل سایت های پرتاب موشک، زمین های آزمایش و تاسیسات جانبی که می تواند هدف حمله قرار گیرد.

در پی تشدید تنش ها بعد از آزمایش های موشکی کره شمالی، آمریکا اخیرا پروازهای آموزشی بمب افکن های بی-وان-بی را که در پایگاه هوایی آندرسن در جزیره گوام واقع در غرب اقیانوس آرام مستقر هستند افزایش داده است.

5252

 

کد خبر 695815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =