نماینده مردم تهران گفت: اگر انتظار داریم کاری انجام شود باید همه ابزارها را در اختیار رئیس جمهور قرار دهیم.

علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در گفت وگو با خبرآنلاین، درباره اینکه کابینه دولت دوازدهم چقدر منطبق با برنامه‎های دولت و انتظارات برآمده از آن است، گفت: تعیین اعضای کابینه در حوزه اختیارات رئیس جمهور است و به اعتقاد من کابینه باید انتظارات رئیس جمهور را برآورده کند. به عبارت دیگر اعضای کابینه همکاران رئیس جمهور هستند لذا وقتی به یک رئیس جمهور اعتماد می کنیم باید به کابینه او نیز اعتماد کنیم.

او افزود: مطالباتی از رئیس جمهور وجود دارد که مردم بر اساس آن مطالبات رای داده اند. لذا آنچه اهمیت دارد تحقق وعده ها و پاسخگویی به مطالبات است. حال اینکه رئیس جمهور از چه راهی می خواهد به آنها پاسخ دهد، در حوزه اختیاراتش است. به عبارت دیگر، این "نتیجه" است که اهمیت دارد.

محجوب با تاکید بر اینکه تعیین اعضای کابینه حق رئیس جمهور و در حیطه اختیارات او است که همکارانش را تعیین کند، افزود: هیچ گاه مشاهده نکرده اید که بنده در مخالفت با وزیری صحبت کرده باشم، چراکه این را حق رئیس جمهور می دانم افراد کاردانی را که تشخیص می دهد منصوب کند.

این نماینده مجلس افزود: در همه دنیا ما به کلیت کابینه رای می دهند و اینکه برخی مصادیق را بخواهند حذف کنند کمتر اتفاق افتاده است. این موضوع در دوسه دوره اخیر در مجلس باب شده است و پیش از این اینگونه نبود یا اگر هم بود بسیار اتفاقی و کم بود. این بدعت غلطی است که جا افتاده است.

محجوب تشریح کرد: ما اگر از فردی می خواهیم کاری انجام دهد، باید همه ابزارهای لازم را هم در اختیار او قرار دهیم. وزرا مهمترین ابزار رئیس جمهور برای اداره دولت هستند. اگر این ابزار را از او بگیریم، دیگر نباید انتظار داشته باشیم همه چیز به خوبی پیش برود.

او در پاسخ به این سوال که کدام یک از وزرا بیشترین یا کمترین شانس را برای حضور در کابینه دارند؟، گفت: برای صحبت کردن در این مورد هنوز زود است. باید اجازه بدهیم بحث ها شکل بگیرد تا بتوان به قطعیت نظر داد.

27216

کد خبر 695833

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =