نقش مهم رسانه ها در آگاهی بخشی مسائل زیست محیطی

مدیرکل محیط زیست استان زنجان با اشاره به نقش رسانه‌ها در زمینه آگاهی‌بخشی در موضوعات محیط زیستی گفت: حوزه محیط زیست یک حوزه بین رشته‌ای بوده و باید برای حفظ آن با همه دستگاه‌ها تعامل و همکاری داشت.

به گزارش خبرآنلاین؛ رضا موسوی در بازدید از دفتر خبرگزاری خبرآنلاین استان زنجان با قدردانی از فعالیت‌ های انجلم شده در حوزه اطلاع رسانی محیط زیست استان زنجان افزود: رسانه‌ها در بهبود فرهنگ بهره‌برداری و استفاده از محیط زیست نقش اثرگذار دارند.

وی با اشاره به ایجاد آلودگی‌های مختلف از جمله ریزگردها نگاه مردم را به محیط زیست جلب کرده است، اضافه کرد: در حالی که زمانی محیط زیست تلاش داشت صدای خود را به مردم برساند؛ اما این روزها خود مردم در بحث محیط زیست ورود پیدا کرده‌اند.
مدیرکل محیط زیست استان زنجان با اشاره به افزایش نقش آگاهی مردم در نگهداشت محیط زیست گفت: در سال‌های اخیر شاهد افزایش این آگاهی‌ها در بین مردم هستیم.
وی با اشاره به اینکه امروزه شاهد آن هستیم که مردم از نمایندگان خود درخواست راهکار برای بهبود وضعیت محیط زیست دارند، اظهار کرد: این موضوع خود یک نقطه قوت برای محیط زیست است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود بحران‌های زیست‌ محیطی نظیر خشکسالی و ریزگردها این موضوع رسالت ما را نسبت به مسائل زیست‌محیطی جدی‌تر می‌کند.

۴۶
کد خبر 695886

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =