ایرنا نوشت: نشریه واشنگتن پست نوشته است بیش از ۵۰ درصد از جمهوری‌خواهان در یک نظر سنجی گفته اند برای اطمینان از قانونی بودن رای گیری های انتخاباتی، در صورتی که ترامپ چنین پیشنهادی کند، از تعویق انتخابات کشورشان در سال 2020 حمایت خواهند کرد.

نشریه واشنگتن پست با انتشار نتایج نظر سنجی تازه ای نوشته است که ۵۲ درصد از جمهوری‌خواهان در این نظر سنجی گفته اند برای آن که اطمینان پیدا کنند که در انتخابات سال ۲۰۲۰ صرفا شهروندان آمریکایی اجازه شرکت در رای گیری ها را خواهند داشت از پیشنهاد تعویق این انتخابات از سوی رییس جمهورشان حمایت می کنند.

نشریه مذکور این را نیز یاد آور شده است که شمارجمهوری‌خواهان حامی این پیشنهاد در صورتی که هم مورد حمایت ترامپ و هم قانونگذاران جمهوری‌خواه آمریکا قرار بگیرد به ۵۶ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

در همین نظر سنجی ۴۷ درصد از جمهوری‌خواهان آمریکایی گفته اند که به نظر آن ها ترامپ در انتخابات سال گذشته در کسب آرا سرانه نیز برتری داشته است .

بر همین اساس ۶۸ درصد از جمهوری‌خواهان آمریکایی همچنان معتقدند که در این انتخابات به میلیون ها تن از مهاجران غیرقانونی اجازه شرکت داده شده و به همین دلیل رایی که آن ها احتمالا به هیلاری کلینتون داده اند قانونی نبوده است.

این در حالی است که ترامپ بر ادعای خود مبنی بر سوء استفاده کلینتون از آرا مهاجران غیرقانونی آمریکایی همچنان پافشاری می کند و برای اثبات این ادعا کمیته ای با نام ' کمیته جامعیت انتخابات' را مامور تحقیقات در مورد رای گیری ها ی سال گذشته کرده است.

4949

کد خبر 695973

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =