ایلنا نوشت: عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای پیرو خط امام تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم که جریان اصولگرا میان آقای روحانی و اصلاح‌طلبان اختلاف ایجاد کرده، تفرقه بیاندازد و فاصله ایجاد کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین هادی غفاری در رابطه با کابینه معرفی شده از سوی حسن روحانی گفت: اصلاح‌طلبان توقع داشتند که با توجه به تلاش‌های صورت گرفته برای تداوم دولت یازدهم و بر سرکار آمدن جریان اصلاح‌طلب، یک کابینه اصلاح‌طلب‌تر نسبت به دولت یازدهم از سوی حسن روحانی به مجلس معرفی شود اما ما در این رابطه هم احساس طلب‌کاری نمی‌کنیم.

به روحانی کمک می‌کنیم تا دولت موفقی را داشته باشد

او با اشاره به برخی تلاش‌ها برای فاصله‌اندازی میان جریان اصلاح‌طلب با رییس‌جمهور اظهار داشت: اصلاح‌طلبان با کمال میل و دقت از آقای روحانی و دولت ایشان حمایت می‌کنند و به رییس‌جمهور کمک خواهیم کرد تا دولت موفقی را داشته باشند و اگر راهنمایی و نکته‌ای هم بود آن را مشوقانه به ایشان منتقل می‌کنیم.

اجازه ایجاد اختلاف میان اصلاح‌طلبان و روحانی را به اصولگرایان نمی‌دهیم

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: ما اجازه نمی‌دهیم که جریان اصولگرا میان آقای روحانی و اصلاح‌طلبان اختلاف ایجاد کرده، تفرقه بیاندازد و فاصله ایجاد کند.

تنها به موقعیت کشور و منافع ملی فکر می‌کنیم

غفاری با بیان اینکه ارتباط خوبی میان روحانی و جریان اصلاحات وجود دارد، تصریح کرد: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا دولت دوازدهم موفق باشد. در این راستا احساس طلب‌کاری هم نمی‌کنیم، سهم هم نمی‌خواهیم و تنها به موقعیت کشور و منافع ملی فکر می‌کنیم.

روحانی اراده کند می تواند وعده هایش را عملی کند

همچنین عصرایران نوشت:

علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد اینکه کابینه دوازدهم تا چه اندازه می تواند وعده های رییس جمهور و مطالبات مردم را پاسخ دهد گفت: این موضوع بیشتر به اراده آقای روحانی بستگی دارد که بخواهد به وعده های که داده است عمل کند .

نماینده مردم تهران در خانه ملت ادامه داد: با همین کابینه نیز رئیس جمهور قادر به عمل به وعده‌های خودش است البته باید اقای رئیس جمهور نیز این اراده را داشته باشد .

عضو کمیسیون فرهنگی افزود::فکر می کنم رئیس جمهور اراده عمل به وعده هایش را دارد منتها محقق کردن این وعده ها نیاز به آرامش و تدبیر و گفت و گو دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که انتقاداتی نسبت به عدم همراه بودن کابینه یازدهم با رئیس جمهور مطرح بود و آیا کابینه دوازدهم همراه رئیس جمهور خواهد بود گفت: در دور اول چون ممکن است برخی تصور کنند که رئیس جمهور در دور دوم رای نمی آورد اراده لازم را برای همراهی با رئیس جمهور نداشته باشد ولی در دور دوم چون این مراحل گذشته است همدلی و وحدت بهتری در کابینه وجود دارد .

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تجربه نشان داده است که معمولا دولت‌ها در دور دوم خودشان موفق تر و شجاع تر بودند .

 

29212

کد خبر 697086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =