رییس فدراسیون جهانی زورخانه می‌گوید: «دولت و مجلس حامی ما هستند.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛صبح امروز نشست رئیس فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی برگزار شد.در این نشست محسن مهرعلیزاده رییس این فدراسیون ابتدا گفت:«ما با حمایت دولت جدید توانستیم این ورزش ملی را احیا کنیم.ما در تلاش برای توسعه یک رشته ورزشی ایرانی که مطابق با فرهنگ ایرانی است، هستیم و این افتخار بزرگی برای ماست. ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در حال حاضر در 85 کشور شناخته شده است. جالب اینکه برخی از کشورها علاوه بر تیم ملی، فعالیت باشگاهی هم دارند.»

او این را گفت و ادامه داد:«هدف ما المپیکی شدن این رشته است. به همین خاطر در گام نخست باید مورد تایید شورای المپیک آسیا قرار بگیریم و سپس در مسابقات قاره‌ای و جهانی شرکت کنیم. المپیکی شدن کار ساده‌ای نیست و تقریباً مثل دیپلم گرفتن یک دانش آموز است. خوشبختانه جایگاه فدراسیون جهانی در داخل کشور تا حد زیادی تثبیت شده است. ما در سال‌های نخست فعالیت خود با مشکلات جدی در زمینه تفهیم اهمیت این رشته به دیگران مواجه بودیم ولی در حال حاضر، دولت و مجلس، حامی ما هستند و تنها باید برخی دستگاه‌های دیگر را توجیه کنیم که پروژه‌ای زمان‌بر است.»

مهرعلیزاده در مورد المپیکی شدن رشته ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی هم گفت:« آزمایش دوپینگ، بیش از 70 کشور فعال، رزومه غنی از حضور در مسابقات و عدم تبعیض جنسیتی از شرایط المپیکی شدن این رشته است. ما در 3 مورد نخست، هیچ مشکلی نداریم و تنها در مورد حضور بانوان، فعالیت جدی انجام نداده‌ایم. امیداورم با تعریف چند الگو که منطبق بر فرهنگ ایرانی - اسلامی باشد به نتیجه مطلوب برسیم.»

رئیس فدراسیون بین‌المللی ورزش‌ زورخانه‌ای در مورد اینکه کمیته بین‌المللی المپیک و اتحادیه جهانی کشتی، فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی به ریاست علیرضا حیدری را به رسمیت شناخته‌اند، گفت:« IOC هیچگاه یک رشته را به رسمیت نمی‌شناسد. اینکه اتحادیه کشتی پهلوانی را در کنار دیگر کشتی‌ها قرار داده و چه جایگاهی برای آن قائل است برای ما بسیار مهم است. اتحادیه جهانی کشتی دلش به حال کشتی پهلوانی ایران نمی‌سوزد بلکه به دنبال رشته‌هایی مانند سومو هستند و قصدشان از بین بردن کشتی پهلوانی است.»

او در پایان درباره حل مشکلات‌ با اتحادیه جهانی کشتی گفت:«اینکه تشکیلاتی علیه کشورمان درست کنیم و با رقبا باشیم کار درستی نیست. در راس اتحادیه جهانی کشتی، کشورهایی مثل روسیه و صربستان هستند که نمی‌خواهند کشتی پهلوانی ایران توسعه پیدا کند و درصدد ضربه به آن هستند. ما سعی کردیم رسول خادم را متوجه این نکته کنیم. حتی در حاشیه بازی‌های کشورهای اسلامی در باکو به اتفاق افشارزاده دو ساعت با خادم حرف زدیم اما ما نمی‌توانیم تفکر افراد را عوض کنیم. مثلا اگر شخصی بیاید و در گوشه‌ای از جهان پرچمی بلند کند و بگوید ما کشور ایرانیم و آنگاه به ما بگویند با او تعامل کن ما این کار را انجام نمی‌دهیم.»

251 41

کد خبر 697176

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =