با موافقت و تصمیم سخاوتمندانه خانواده ای فداکار و نیکوکار اهل تبریز از ارگان های حیاتی پیکر مرحوم خدیجه امیری، چندین بیمار نیازمند به دریافت عضو جانی دوباره یافتند.

به گزارش خبرگزاری خبر انلاین مرحوم خدیجه امیری46 ساله، اهل و ساکن بستان آباد تبریز و مادر دو فرزند بود، که طی سفر به مشهد مقدس به همراه خانواده در اثر سانحه تصادف، دچار مرگ مغزی شد، پس از انتقال به بیمارستان کوثر سمنان و علی رغم تلاش های انجام شده برای نجات وی، به دلیل آسیب وسیع و برگشت ناپذیر سلولهای مغزی، پس از تایید مرگ مغزی وی توسط پزشکان، فرایند مراقبت از ارگانها و اعضای قابل اهداء ی وی آغازشد.
با برگزاری جلسه رضایت گیری از خانواده و تشریح شرایط بیمار برای ایشان و همراهان، در نهایت با اعلام موافقت و رضایت کامل همسر و دختر مهربان و برادر بزرگوار مرحوم، در روز یکشنبه 22 مرداد ماه، بیمار به تهران اعزام و اعضای پیکرش به چندین بیماردر لیست انتظار دریافت عضو پیوندی، جان دوباره بخشید.
خانواده های فداکار امیری و ابراهیمیان با آرزوی سلامت و زندگی بخشی به انسانهای دردمند تصمیم گرفتند نگذارند قلب، کبد و کلیه هایی که می تواند حیات بخش جان چندین بیمار باشد به زیر خاک رفته، بلکه در بدن انسانهایی دیگر که اینک با رنج بیماری زندگی شان را می گذرانند به حیاتش ادامه دهد.
ضمن تشکر از تلاش بی وقفه اعضای تیم فراهم آوری دانشگاه جناب آقای دکتر فروزش سرکار خانم دکتر مقدس و سرکار خانم همتی وکلیه پرستاران بخش ICUجراحی، سوپر وایزران و پزشکان بیمارستان کوثر که به هر نحو در این امرخداپسندانه همکاری داشته اند، صبر و اجر وافر الهی را برای خانوادهی نیکوکار مرحوم خدیجه امیری آرزومندیم.
روحش شاد و یادش جاودانه

 

48

کد خبر 697577

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =