خضری: کرباسیان مطالبات مردم را در موسسات غیرمجاز پیگیری کند

نماینده مردم پیرانشهر گفت: انتظارما از آقای کرباسیان انتظار بزرگی است؛ انتظار داریم کارهایی را که در چندین دهه صورت نگرفته است‌،ابشان با توانمندی حل کند.

به گزارش خبرآنلاین، رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی به عنوان مخالف با وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: حوزه اقتصاد بحثی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری است؛ نامگذاری سال و 2 بار تکرار بحث اقتصاد مقاومتی در سال‌های 95 و 96 دلیل توجه ویژه مقام معظم رهبری به این مقوله بسیار مهم است.من آقای کرباسیان را از سال‌های دور می‌شناسم و ارادات ویژه‌ای به ایشان دارم اما یکسری ابهامات و نقدهایی وجود دارد که به عنوان نماینده و  مطالبه‌گر از طرف مردم به عرض ایشان برسانم.

او افزود: بحث اول بحث معیشت مردم است. رکود کاری کرده است که مردم دلشان برای تورم تنگ شده است؛ این وضعیت قابل قبول نیست و باید به فکر رفع این رکود باشیم.

خضری عنوان کرد: بحث مؤسسات مالی زبانزد خاص و عام شده است. سال 90 و 91 قبل از تشکیل این دولت یکسری اختلاس‌های 3 هزار میلیارد دلاری در منطقه غرب کشور، اتفاق افتاد که همچنان بلاتکلیف مانده است؛  آقای کرباسیان در خصوص پیگیری مطالبات به حق مردم انتظار داریم به صورت شفاف بفرمایند چقدر می‌توانند پیگیر این مسائل باشند.

اواضافه کرد: نهادهای نظارتی پولی کشور خیلی ضعیف عمل کرده است. مردم گله‌مند هستند. مؤسسات ثامن‌الحجج، آرمان، فرشتگان، کاسپین و غیره با تابلوی بانک مرکزی و اعتمادی که مردم به نظام و بانک مرکزی دارند پولشان را در آنجا سپرده می‌گذارند. باید تعیین تکلیف شود .

او با تاکید بر اینکه انتظار داریم در سیاست‌هایی که بانک مرکزی اعمال می کند، تعامل با وزیر اقتصاد ایجاد شود،گفت:خیلی از صنایع‌ کشور به دلیل مشکلات مالیاتی و بدهی به بیمه‌ها نمی‌توانند کار کنند و ما در بحث مالیات افزوده هنوز شفاف نیستیم.

او ادامه داد: تکالیف ادارات مالیات‌گیر هنوز مشخص نیست؛ یکی از موانع بسیار بزرگ و مخرب در راه‌اندازی کسب و کار همین مسائل است.

عضور کمیسیون بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه بحث اقتصاد و امنیت به یکدیگر گره خورده است،‌گفت: آقای کرباسیان حلقه اتصالی این دو حوزه را به صورت شفاف به ما بفرمایند. ایشان یک فرد عملگرای به تمام معنا هستند. در هر صورت ما انتظارمان از بزرگانی همچون ایشان انتظار بزرگی است و انتظار داریم کارهایی را که در چندین دهه صورت نگرفته است‌،انتظار داریم آقای کرباسیان با آن توانمندی بالایشان برنامه‌هایی را که به صورت شفاف نیاورده است، به ما بگوید.

او گفت : در بحث مرزها لازم است به معیشت کولبران و مرزنشینان توجه شود.

خضری خطاب به کرباسیان گفت: حضرتعالی در بحث گمرکات کار بسیار بزرگی کردید و تشکر می‌کنم،اما چقدر به ما قول می‌دهید در بحث ایجاد مناطق آزاد تجاری صنعتی به مرزنشینان کمک کنیم تا شغل فلاکت‌بار کولبری نداشته باشند؟

3535

کد خبر 697837

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =