لبخند ظریف به مخالفش/ وقتی ظریف، «آقای برجام» خطاب شد و ابطحی خودش را گزینه بهتری معرفی کرد!

محمدجواد ابطحی نماینده‌ای بود که در مخالفت با محمدجواد ظریف به اشتباه وزیر پیشنهادی وزارت خارجه را «آقای برجام» خطاب کرد که موجب لبخند ظریف و سایر نمایندگان شد. در پایان نطق مخالف این نماینده، ظریف او را در آغوش گرفت.

به گزارش خبرآنلاين، در ادامه جلسه امروز بررسي صلاحيت و برنامه‎هاي وزراي پيشنهادي کابينه دوازدهم، نوبت به محمدجواد ظريف، وزير پيشنهادي وزرات امور خارجه رسيد. جواد ابطحي در مخالفت با ظريف پشت تريبون رفت. او زماني كه مي خواست ظريف را مورد خطاب خود قرار دهد، به جاي «آقاي ظريف»، گفت «آقاي برجام!» اين مغالطه کلامي موجب خنده ظريف و ساير نمايندگان شد.

 ابطحي در بخش ديگري از سخنانش از بي اعتمادي به آمريكايي‎ها سخن گفت و افزود: آمريكايي‌هاي قابل اعتماد نيستند، 400  قرارداد با سرخپوست‌ها نوشتند ولي به هيچ کدام پايبند نبودند! بله، سوئیفت باز شده اما برای واردات شکر و آب معدنی! چقدر به شما بگوييم که آمريکا غير قابل اعتماد است؟

اين نماينده مخالف ظريف، در بخش ديگري از نطقش اضافه کرد: «در همين دولت بايد تيم ديگري در وزارت خارجه کار را ادامه دهد و به قول قوام، "سياست را مرد ديگري آمد". ابطحي آمد!». اينک او يکباره خودش را به عنوان گزينه پيشنهادي وزارت امورخارجه معرفي کند، منجر به خنده نمايندگان شد. ابطحي هم در پاسخ گفت گفت: البته شوخي کردم، من که عددي نيستم!

ابطحي در بخش پاياني صحبت‎هايش،‌ شعري طعنه آميز خطاب به ظريف خواند،‌ تا زنجيره شعرخواني هاي مجلس قطع نشود. او كه از اتمام وقتش تعجب كرده بود، گفت كه «تازه سر شعف آمده بودیم، حیف شد!» و بعد براي ظريف اين شعر را خواند:
زمین شوره سنبل بر نیارد
درو تخم و عمل ضایع مگردان
نکویی با بدان کردن چنان است
که بد کردن به جای نیک مردان

پس از اتمام صحبت‌هاي اين نماينده مخالف، ظريف با لبخند او را در آغوش گرفت و با يكديگر روبوسي كردند.

27217

کد خبر 697865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
  5 0
  احسنت به ظریف که اینگونه بامخالفینش برخورد میکنه
 • بانام IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
  4 2
  آقای ابطحی اگر شجاعت داشتید مثل حسین فهمیده ها به خودت نارنجک می بستی و زیر تانک عرافیها می انداختی. لطفا اینقدر شجاعت شجاعت نکن