مهر نوشت: وزارت خارجه آمریکا مدعی است که تنها هدف واشنگتن در سوریه مقابله با داعش است و آمریکا قصد ندارد بعد از شکست این گروه تروریستی در سوریه باقی بماند.

به گزارش اسپوتنیک، «هدر ناوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که ایالات متحده قصد ندارد بعد از شکست داعش در سوریه باقی بماند و مردم سوریه خودشان باید کشورشان را اداره کنند.

وی در یک نشست خبری ادعا کرد که هدف آمریکا مقابله با داعش در سوریه است و به غیر از این هدف دیگری در این کشور ندارد. ناوئرت افزود: می خواهیم سوری ها خودشان کشورشان را اداره کنند نه ایالات متحده یا هر قدرت دیگری، فقط سوری ها.

این ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به «طلال سلو» سخنگوی رسمی نیروهای دموکرات سوریه موسوم به «قسد» صورت گرفته که گفته بود آمریکایی ها طرحی ۱۰ ساله برای باقی ماندن در سوریه دارند و توافق های نظامی، سیاسی و اقتصادی میان آمریکا و رهبران گروه هایی که در شمال این کشور مستقر هستند امضا خواهد شد.

نیروهای دموکرات سوریه تحت حمایت ائتلاف آمریکایی به اصطلاح ضد داعش از سال گذشته تا کنون عملیات «خشم فرات» را در شمال سوریه اجرا می کنند، بنا است تا با این عملیات شهر «الرقه» از چنگال داعش رها شود.

از ۶ ژوئن گذشته نیروهای دموکرات سوریه عملیات آزادسازی الرقه را آغاز کرده اند و آمریکا هم نیروهای ویژه و کارشناسان نظامی خود را برای حمایت از این نیروها در شمال سوریه مستقر کرده است.

52310

کد خبر 698658

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =