پلیس عراق اعلام کرد که یک شبه نظامی القاعده به دلیل این‌که پدرش از کنار گذاشتن شغل مترجمی برای ارتش آمریکا امتناع کرد وی را در خواب به ضرب گلوله کشت.

به گزارش ایسنا این حادثه در یک روز خونین در عراق جایی که حداقل 27 تن در سراسر عراق طی بمب‌گذاری‌ها و حملات شبه نظامیان کشته شدند، روی داد.

براساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، حامد الدراجی 50 ساله هفت سال بود که به عنوان مترجم و مقاطعه کار برای ارتش آمریکا فعالیت می‌کرد.

در همین حال عماد محسن یک مقام پلیس عراق گفت که حامد الدراجی در ساعت 3 بامداد( به وقت محلی) به دلیل اصابت گلوله به سینه‌اش کشته شد.

پس از این حادثه مقام‌های عراقی پسر و پسرعموی وی را دستگیر کردند و اظهار داشتند که این دو نفر پس از پیوستن مجدد به شبه نظامیان قصد داشتند وفاداری‌شان را به شبه نظامیان نشان بدهند، پلیس ‌هم‌چنین به دنبال پسر دیگر این فرد کشته شده است که گفته می‌شود در این حادثه حضور داشت.

پلیس عراق با اشاره به دستگیری و اعتراف یکی از فرزندان این فرد کشته شده خاطرنشان کرد که فرد دستگیر شده عبدالحلیم حامد 30 ساله یک عضو سابق القاعده عراق بود که در اواسط سال 2007 تحت فشار عملیات‌های امنیتی امریکا، عراق این گروه تروریستی را ترک کرده بود.

با خروج یکسری از نیروهای آمریکایی از عراق گروه انصارالسنه یک گروه شبه نظامی مرتبط با القاعده اخیرا با پول نقد اقدام به جذب نیرو کرده است.

ارتش آمریکا نیز اخیرا اعلام کرد که در حال تحقیق در مورد این گزارش است.

در دیگر خشونت اخیر در عراق، افراد مسلح به یک ایست بازرسی در استان الانبار حمله کردند و هفت سرباز عراقی را کشتند.

یک مقام پلیس عراق القاعده را عامل این انفجار معرفی کرد که طی آن حداقل هشت تن کشته و 69 تن دیگر زخمی شدند.

هم‌چنین یک خودروی بمب ‌گذاری شده نیز در نزدیکی محل زندگی مصطفی محمد یک مقام ارشد پلیس در شهر بعقوبه منفجر شد که دو نفر کشته و 27 تن دیگر زخمی شدند.

چند ساعت بعد نیز در منطقه ابوغریب در غرب بغداد برای یک انفجار یک مرد کشته و دو زن کشته شدند.

در دیگر حادثه اخیر به اثر شلیک دو راکت در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد دو تن کشته و هشت تن دیگر زخمی شدند.

کد خبر 69868

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =