شهباز حسن پور بیگلری گفت:اشاره ای به محور اقتصاد مقاومتی در برنامه وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت نشده است.

نماینده سیرجان وبردسیر که به عنوان مخالفت محمد شریعتمداری ، وزیر صنعت، معدن و تجارت در صحن علنی مجلس سخن می گفت، با تاکید بر اینکه ایران باید تا سال 1404 به اوج قله ترقی و موفقیت برسد، تاکید کرد: در این برنامه چنین مساله ای را نمی بینیم.

وی با تاکید بر اینکه برای وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارات احترام بالایی قائل است، گفت: مخالفت من با وزیر پیشنهادی نه از سر جناح بازی بلکه به دلیل توجه به تحقق هدف حضور مجلس پرسشگر و دولت پاسخگوست.من بر حسب وظیفه نمایندگی با ایشان مخالفت می کنم و معتقدم برنامه ارائه شده از سوی ایشان با اهداف پیش بینی شده برای اقتصاد ایران هماهنگ نیست.

وی با تاکید بر اینکه در برنامه پیشنهادی، پیش بینی خاصی در مورد رسیدن ایران به جایگاه مورد نظر در سال 1404 صورت نگرفته است.

او وضعیت واحدهای صنعتی را مورد اشاره قرار داد و با تاکید بر اینکه مشکلات واحدهای صنعتی بسیار بالاست،اضافه کرد: تنها بیست درصد از واحدهای صنعتی در کشور فعال هستند.

بیگلری با انتقاد از عدم توجه به اقتصاد مقاومتی در برنامه پیشنهادی محمد شریعتمداری اضافه کرد: لازم است با تمام قوا برای تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام کنیم چرا که اجرای بیانات مقام معظم رهبری در این زمینه ضرورت دارد.

او ادامه داد: برای دستیابی به این هدف اولین مجموعه ای که لازم است وارد میدان شود و تیم اقتصادی دولت را هماهنگ کند، وزارت صنعت، معدن و تجارت است نباید از نقش این وزارتخانه غافل شد.

حسن پور بیگلری مشکل اساسی صنعت در ایران را زیرساختی دانست و تاکید کرد: چرا با وجود این حجم از بحران برای یک بار هم که شده زمین را به صورت رایگان در اختیار فعالان اقتصادی قرار نمی دهیم.

او اضافه کرد: وقتی شهرک های صنعتی آب وبرق ندارند، تولید اتفاق نمی افتد.از سوی دیگر شاهدیم که همچنان یک ریال از یارانه ها به بخش تولید پرداخت نشده است.

او مشکلات بخش معدن را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: اصناف ایران چه در بخش تولیدی و چه در بخش توزیعی با مشکلات متعددی مواجه هستند و باید وزیر پیشنهادی برنامه شفاف خود را در این حوزه ارائه کند، ما وزیر می خواهیم که به فکر تولیدکنندگان مظلوم باشد.

حسن پور بیگلری با اشاره به تعطیلی 200 معدن اضافه کرد: متاسفانه برنامه شما کلی است در حالی که ما باید بیشتر به جزییات بپردازیم.

این نماینده مجلس حمایت از بخش خصوصی را با حرف و شعار ممکن ندانست و گفت: انتخاب رایزن اقتصادی باید به اتاق اصناف و اتاق بازرگانی ایران سپرده شود.

او با اشاره به مشکلات بانک ها، وزارت کار، وزارت امور اقتصادی و دارایی ، بحران آب را مورد تاکید قرار داد و گفت:جای موضوع آب در برنامه ارائه شده آقای وزیر کجاست؟ برای بحث گرانی در بازار و تنظیم قیمت ها چه چاره ای در برنامه پیشنهادی خود اندیشیده اید؟

35223

 

کد خبر 698720

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • شاغل IR ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۸
    0
    احسنت