افزایش ۳۰ درصدی بودجه استان البرز در سال ۹۶/ حمایت کشاورزان البرزی از دریچه صندوق توسعه کشاورزی

استاندار البرز از افزایش ۳۰ درصدی بودجه استان خبر داد و گفت: توزیع اعتبارات سالانه استان البرز به ۵۴۴ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبر آنلاین و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری البرز،«سیدحمیدطهائی» عصرشنبه در پنجمین جلسه "شورای برنامه ریزی و توسعه" استان که در سالن شهدای دولت برگزار شد، در رابطه با مهمترین موضوعات بررسی شده در این جلسه گفت: توزیع اعتبارات سالانه استان البرز از 96 میلیارد تومان سال گذشته، در سال جدید به 544 میلیارد تومان در بخش های مختلف افزایش پیدا کرده است.
وی با اعلام رشد 50 درصدی سقف اعتبارات استان افزود:با اضافه شدن اعتبارات ملی به سهم اعتبارات استانی از 174 میلیارد تومان به 226 میلیارد تومان افزایش اعتبار در بخش ملی خواهیم رسید که این رقم نیز حاکی از افزایش 30 درصدی کل بودجه های استان خواهد بود و بین شهرستانهای استان توزیع می شود.
فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی استان همچنین با اشاره به اقدام تاسیس صندوق توسعه کشاورزی در استان بعنوان یکی دیگر از مصوبات این ستاد خاطرنشان کرد: تا کنون فراتر از 22 میلیارد تومان سرمایه گذاری در این بخش صورت گرفته که از این رقم 47درصد سهم دولت و مابقی مشارکت بخش خصوصی است که با توجه به آسیب پذیری هایی که در بخش کشاورزی داریم،با مشارکت کشاورزان برای عضویت این صندوق و برخورداری از تسهیلات بانکی، شاهد جبران خسارت های ناشی از حوادث حوزه کشاورزی خواهیم بود.
وی همچنین از تصویب طرح احداث شهرک صنعتی بخش خصوصی در شهرستان ساوجبلاغ خبر داد و گفت: با توجه به تفاهم نامه ها ی قانونی، با احداث این شهرک، شاهد خدمات گسترده تری از سوی صنایع خواهیم بود که در نهایت به توسعه استان منتهی خواهد شد.

 

46

کد خبر 699042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =