۰ نفر
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۱۰

میزان نوشت: براساس آمار گمرک در چهار ماهه نخست سال جاری بیش از ۲۴۱ تن انواع گل به کشور‌های مختلف جهان صادر شده است.

آمار مقدماتی گمرک جمهوری اسلامی ایران از تجارت خارجی چهار ماهه نخست سال جاری حاکی از آن است که در این مدت بیش از ۲۴۱ تن انواع گل زینتی مانند گل‌های سرخ، درختچه‌های رز، گل و گلبرگ محمدی به کشور‌های مختلف جهان صادر شده است.

براساس صادرات این حجم گل به کشور‌های مختلف درآمد ۲ میلیون و ۴۲۲ هزار و ۷۸۷ دلاری نصیب کشور شده است.

لازم به ذکر است که ارزش ریالی این حجم صادرات بالغ بر ۷ میلیارد و ۸۷۴ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۹۳۵ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.

در این میان گل‌ها به ۲۵ کشور جهان صادر شده که از جمله آن‌ها می‌توان به ایالات متحده آمریکا، امارات متحده عربی، انگلستان، آلمان، چین، فرانسه، ژاپن، ویتنام، عراق و پاکستان اشاره کرد.

در بین خریداران گل از ایران، کشور ویتنام با خرید بیش از ۹۲ تن گل از ایران به بزرگترین مشتری این محصول در این مدت تبدیل شده است که درآمد یک میلیون و ۶۳۰ هزار و ۱۳۲ دلاری را نصیب کشور کرده است.

همچنین کشور آلمان حدود ۴ تن گل خشک و گلبرگ تازه محمدی و گل و غنچه گل از ایران خریداری کرده است که درآمد ۵۴ هزار و ۹۴۲ دلار برای کشور کسب شده است.

دراین میان کشور انگلستان در مدت ذکر شده بیش از ۲ تن گل، غنچه و گلبرگ تازه گل محمدی از ایران خریداری کرده که ۵۴ هزار و ۸۵۰ دلار برای کشور درآمد داشته است.

گفتنی است ایالات متحده آمریکا در ۴ ماهه نخست سال جاری، ۴۹۰ کیلوگرم گل سرخ و گلبرگ تازه محمدی از ایران خریداری کرده است.

35225

کد خبر 699072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =