ایسنا نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر از استیو بنن تشکر کرد.

 به نوشته روزنامه دیلی میل، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر در کمتر از ۲۴ ساعت بعد از برکناری مشاور ارشد کاخ سفید نوشت: من می‌خواهم از استیو بنن به خاطر خدماتش تشکر کنم. وی در دوران رقابت‌ من با هیلاری کلینتون "کج و کوله" به کمپین انتخاباتی من آمد. این اتفاق بسیار خوب بود. ممنون.

همچنین سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: جان کلی، رئیس دفتر کاخ سفید و استیو بنن به صورت دو جانبه توافق کردند که آخرین روز کاری بنن باشد. ما از خدمات وی ممنون هستیم و آرزوی بهترین‌ها را برای او می‌کنیم.

با این حال چندی قبل یک مقام ارشد دولتی به دیلی میل گفت که جان کلی، رئیس دفتر ترامپ تصمیم به اخراج بنن گرفته و موافقت ترامپ را جلب کرده است.

این کناره گیری بنن او را تبدیل به ششمین نفر از دستیاران و نزدیکان ترامپ که از زمان آغاز ریاست جمهوری او در ۲۰ ژانویه گذشته از دولتش کناره رفته‌اند، می‌کند.  افرادی که قبل از او کنار رفتند شامل ژنرال مایکل فلین، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ، رینس پریبس، رئیس دفتر سابق ترامپ، شون اسپایسر،‌ دبیر مطبوعاتی سابق ترامپ و دو مدیر ارتباطات سابق کاخ سفید یعنی مایک دابکه و آنتونی اسکاراموچی می‌شوند.

این استراتژیست ارشد برکنار شده دونالد ترامپ ساعاتی پس از اخراج از سوی رئیس‌جمهور آمریکا از بازگشت خود به وب‌سایت راست افراطی "بریتبارت" خبر داده و علیه دشمنانش اعلام جنگ کرد و وعده داد: اپوزیسیون را در هم خواهم شکست.

با این حال دموکرات‌ها از کناره گیری بنن بسیار خوشحال شدند؛ از جمله نانسی پلوسی، رهبر اقلیت دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای گفت: اخراج استیو بنن یک خبر خوشحال کننده است.

52310

کد خبر 699110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =