کمیته های بزرگداشت هفته دفاع مقدس تشکیل می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: با تشکیل کمیته های تخصصی در جهت برنامه ریزی و اجرای برنامه های هفته دفاع مقدس اقدام می شود.

به گزارش خبر آنلاین و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، فتح الله حقیقی در جلسه ستاد دفاع مقدس که ظهر شنبه برگزار شد ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن و بزرگداشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس افزود: زنده نگهداشتن یاد و نام شهید و الگوسازی از شخصیت و سیره زندگی و حماسه ایثارگران، از اهم وظایف جامعه است.
وی با بیان اینکه دنیای امروز عصر انفجار اطلاعات لقب گرفته ادامه داد: اکنون که مرزهای جغرافیایی، معنا و مفهوم پیشین خود را در ساختار جدیدی از معرفت و تحول مبنایی در حیات بشری، به مرور از دست می‌دهند و اقتدار ملی هر کشور در بعد فرهنگی آن جلوه و ظهور می‌یابد، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضرورت دارد.
حقیقی با اشاره به اینکه دوران هشت ساله دفاع مشروع امت سلحشور ایران، در جهت حفظ و اعتلای نظام مقدس اسلامی و حراست از مرزهای عزت و شرف این مرز و بوم بود گفت: دوران دفاع مقدس یکی از حساس ترین و بارزترین برهه های حیات راستین این ملت است که تاریخ حماسه و ایثار و پایداری آزادگان جهان محسوب می شود.
وی تدوین برنامه ای جامع برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: بر این اساس ضرورت دارد با تشکیل کمیته های مرتبط و تبیین شرح وظایف آنها، نسبت به پیشبرد برنامه های خاص این هفته اقدام کرد.
این مسئول با اشاره به اینکه 8 سال دفاع مقدس به طول انجامید و دشمن به اهداف خود نرسید به برکت نقش موثر همین نیروهای ارزشمند انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: امروز سپاه سرافراز با وحدت و یکپارچگی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تسلط بر دانش نوین و قدرت ایمان و اعتقاد به خدا و ائمه اطهار در دنیای هایتک امروز دارای جایگاه غیرقابل انکاری است.
وی گفت: کمیته های مربوط به بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان های البرز نیز با محوریت فرمانداری ها تشکیل شود.

 

46

کد خبر 699182

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =