باشگاه خبرنگاران نوشت: معاون سیاسی سپاه پاسداران شهادت شهید حججی را نمونه‌ای از ضعف و اضمحلال تکفیری‌ها دانست و گفت: بساط داعش در حال جمع شدن است و جبهه جهانی اسلام روز به روز قدرتش بیشتر می‌شود.

سردار رسول سنایی‎راد در دهمین یادواره شهدای شهرک شاهد بجنورد اظهار داشت: جریان تکفیری فکر می‌کرد با تصاویر اسارت شهید حججی تصاویر گسترده شکست و اضمحلالش جبران می‌شود. با این پیش‌فرض اقدامات کثیف خود را منتشر می‌کند. اقدامات داعش به هیچ عنوان ریشه اسلامی و انسانی ندارد.

معاون سیاسی سپاه تصریح کرد: اشتباه بزرگ تکفیری‌ها باعث معرفی چهره مقاومت اسلامی به تمام جهان شد. اکنون دنیا دو چهره از دو جبهه می‌بیند. جبهه‌ای که اسیر را به شهادت می‌رساند و جبهه‌ای که مردانه مقاومت می‌کند.

وی با اشاره به تاکتیک داعش با نام پیروزی در سایه ترس گفت: جریان تکفیری نماینده تمام عیار اسلام آمریکایی است و سود جنگ سوریه را آمریکا و اسرائیل می‌برند. امروز جریان تکفیری ابزار دست لیبرالیزم است و به‌ عنوان عاملی مقابل جریان اسلام ناب و مقاومت و بیداری اسلامی است. آمریکایی‌ها با استفاده از ضعف عقلانیت در جریان تکفیری به اهداف خود می‌اندیشد.

وی افزود: تکفیری‌ها اعتقادی به جنگ با اسراییل ندارند و همراهی اسراییل با آن‌ها بسیار آشکار است. امروز در جنوب سوریه با پیروزی‌های مقاومت آمریکایی ها به وساطت و مذاکره آمده‌اند که حیات تکفیری‌ها حفظ شود.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی با دعوت دولت رسمی سوریه در این کشور حضور دارد اما تکفیری‌ها خود را به سوریه تحمیل کرده‌اند، تصریح کرد: اروپایی‌ها فرماندهی میدان تکفیری‌ها را برعهده دارند و هم‌اکنون سگ‌های هار تکفیری به جان خودشان افتاده‌اند و تازه به فکر کشیدن ترمز تکفیری‌ها شدند.

سردار سنایی با بیان اینکه‌ دلارهای نفتی هزینه اقدامات تروریستی سوریه و عراق را تامین می‌کند و اتاق عملیات داعش در اردن است، افزود: هزینه سنگین این اقدامات نیز با عربستان است، اما تغییر معادله قدرت در سوریه باعث تغییر موضع کشورهایی همانند ترکیه شده است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران آمریکا را در راس حامیان داعش دانست و گفت: آمریکایی‌ها به دنبال تجزیه کشورهای اسلامی هستند.

وی اضافه کرد: حمله تروریست‌ها در تهران هم حماقت دیگری بود که با اقدام متقابل سپاه دل‌ها را با جریان مقاومت همراه کرد.

27212

کد خبر 699336

برچسب‌ها