در سرویس مشکلات مردم این مسئله طرح شده که آیا در دولت دوازدهم با توجه به سیاست اشتغال‌زایی، تغییری در وضعیت استخدامی کارکنان پیمانی دولت به وجود می‌آید و آیا آنها رسمی خواهند شد؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، همواره یکی از دغدغه های اصلی کارکنان غیررسمی، مسئله امنیت شغلی و نگرانی از پایان قرارداد و عدم تمدید آن و به بیانی، اخراج نیروی کار است.
این مسئله بارها در کامنتهای مخاطبان سرویس مشکلات مردم مورد توجه قرار گرفته است. در این زمینه کامنتها تقریبا یکسان است. از جمله مخاطبی به نام سعادت در این باره نوشته: با سلام از اینکه مشکلات مردم را پیگیری میکنید سپاسگزارم. لطفاًدر مورد نیروهای پیمانکاری که در ادارات مشغول فعالیت می باشند و چگونگی استخدام آنها از سازمان استخدام اداری و یا رئیس جمهور و یا معاون اول ایشان و یا کمیسون تلفیق مجلس تحقیق نمائید .

آزمون استخدامی تنها راه حضور در خدمت رسمی
باید در نظر داشت طبق قانون، استخدام های خارج از ضابطه در ادارات دولتی ممنوع است و تنها راه حضور در خدمت رسمی دستگاه های دولتی، موفقیت در آزمون استخدامی است که هر سال دو بار برگزار می شود.
البته دولت یازدهم اعلام کرده بود برای تغییر در وضعیت استخدامی کارکنان قراردادی و پیمانی خود راهکارهایی را دنبال خواهد کرد.
در همین رابطه، محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت یازدهم و رییس سازمان برنامه و بودجه در دولتهای یازدهم و دوازدهم به خبرنگار سرویس مشکلات مردم گفته بود: تنها راهکار تغییر وضعیت استخدامی از قراردادی به رسمی، قبولی در آزمون استخدامی است. ولی دولت برای اشخاصی که سالهاست به صورت قراردادی یا پیمانی با قوه مجریه همکاری می کند برای قبولی در این آزمون تسهیلاتی قائل می شود.

46231

 

کد خبر 699460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حامد IR ۰۸:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
  0 0
  سلام.ما که نیروهای شرکتی سازمان میراث فرهنگی کل کشور هستیم به مدت 10 ساله که هنوز شرکتی هستیم و هنوز به قراردادی تبدیل وضعیت نشدیم بعد کارمندان پیمانی به چه امیدی میخواهند رسمی شوند.خدا به دادمان برسد.
 • بی نام A1 ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۰
  0 0
  کدوم استخدامی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سالی 2 بار؟؟؟؟؟؟؟ بس کنید دیگه
 • بی نام RO ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
  0 0
  سلام .بنده چند روز یدر بیمارستان امام علی شهرستان زاهدان بستری بودم متاسفانه در هر یک از بخشهای بستری این بیمارستان تنها یک دستشویی برای خانمها ویک دستشوئی برای اقایان ساخته شده است که با وجود بیش از 50 مریض در هر بخش این تعداد دستشویی بسیار کم است .وضعیت بهداشتی بیمارستان مناسب نیست در ورودی پنجره ها توری نصب نیست وحشرات به محیط بیمارستان وارد می شوند .پرده های بیمارستانی خراب ومدتهاست که تعویض وشسته نشده است .محوطه بیمارستان بسیار کثیف وفاقد فضای سبز است متاسفانه مدیران بیمارستان هیچگونه رسیدگی ندارند
 • بی نام IR ۰۶:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
  0 0
  بعد 17 سال سابقه کار در دستگاه دولتی و گرفتاری با مشکلات روزمره زندگی و فاصله زیاد با دانشگاه حالا دولت یادش افتاد باید امتحان روی کاغذ بگیره. پس تو این 17 سال سابقه کار شایستگی کارمندان معلوم نمیشه؟ من 13 سال دیگه بازنشست میشم وهنوز استخدام آزمایشی نشدم و بعد این همه مدت باید فشار روانی حاصل از اقدامات سلیقه ای دولتها را تو زندگیم با تمام وجود احساس کنم این هم عدالت اداری موجود در دستگاه های دولتی امیدوارم کسی این مطالب را پیگیری کنه