رییس ستاد عملیات مدینه گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده؛ تا پایان امشب آخرین گروه از زایران ایرانی مدینه قبل، شامل ۳۱۴۲ زایر در قالب ۱۲ پرواز وارد مدینه خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج؛ اکبر رضایی گفت: این گروه آخرین زایرانی هستند که در مدینه قبل به این شهر سفر می کنند و پس از اقامت شش روزه ؛ در تاریخ چهارم ماه ذی الحجه با محرم شدن در مسجد شجره ؛‌عازم مکه مکرمه خواهند شد.

رضایی گفت: از آغاز عملیات حج در هشتم مرداد ماه تا پایان امشب مجموعا ۴۵ هزار و ۹۲۲ نفر زائر و عوامل در قالب کاروان های مدینه قبل وارد این شهر شده اند.

رییس ستاد عملیات مدینه اضافه کرد: از این تعداد ۴۳ هزار و ۲۴۱ نفر زایران و مابقی عوامل ستادی و اجرایی هستند.

وی گفت؛ اولین گروه از زایران کشورمان ( مدینه بعد )‌ پس از انجام مناسک حج در تاریخ ۱۴ ذی الحجه وارد مدینه منوره خواهند شد.

رضایی گفت: دوره اقامتی زایران مدینه بعد نیز همان شش روز پیش بینی شده است و ان شاالله عملیات بازگشت زایران کشورمان از فرودگاه مدینه به ایستگاههای پروازی در کشور ؛ پنجم محرم پایان خواهد یافت.

وی درخصوص کیفیت بالاتر هتل های مکه مکرمه نسبت به مدینه؛ گفت :‌ زایرانی که از مکه به مدینه می آیند شاهد افت نسبی کیفیت برخی هتل ها هستند که دست اندرکاران حج همه تلاش خود را برای ارایه خدمات مناسب در حوزه های اسکان ؛ تغذیه و حمل و نقل در مدت اقامت در مدینه بکار خواهند بست .

وی گفت؛ دلیل کیفیت بالاتر هتل های مکه مکرمه نسبت به مدینه اجرای طرح های توسعه ای و ساخت و ساز در مکه مکرمه است.

رییس ستاد مدینه منوره در پایان گفت: بحمدالله عملیات حج به خوبی و روان در حال انجام است و مشکلی جدی در این خصوص وجود ندارد.

47238

کد خبر 699632

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =