استاندار لرستان گفت: فاز اول پرورش ماهیان خاویاری در هفته دولت در پلدختر افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، مهندس هوشنگ بازوند اظهار کرد: پروژه مجتمع پرورش ماهیان خاویاری فروردین ماه امسال با حضور ابتکار رئیس سازمان محیط زیست و جمعی از مسئولان استان در شهرستان پلدختر کلنگ‌زنی شد.

وی با بیان اینکه این مجتمع در زمینی به مساحت شش هکتار احداث خواهد شد، بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است فاز اول پرورش ماهیان خاویاری هفته دولت در پلدختر افتتاح و به بهره‌برداری برسد.

استاندار عنوان کرد: این مجتع با فضای مفید 5.5 هکتار و 890 دهنه استخر پرورش ماهی در روستای چم گز احداث می‌شود.

وی ادامه داد: ظرفیت سالانه این مجتمع تولید600 تن گوشت و 25 تن خاویار است.

هوشنگ بازوند با بیان اینکه این پروژه برای 89 نفر به طور مستقیم و 200 نفر غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد کرده است، یادآور شد: برای احداث و بهره‌برداری از این پروژه 880 میلیارد ریال هزینه می‌شود.

استاندار با بیان اینکه جایگاه ماهیان خاویاری در محافل شیلاتی و بیولوژی جهان، از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار است، گفت: با برنامه‌ریزی مناسب و به‌کارگیری روش‌های نوین می‌توان در سال‌های آینده به توسعه آبزی‌پروری درزمینه پرورش ماهیان خاویاری دست‌ یافت.

بازوند با اشاره به ظرفیت‌های خدادادی در لرستان تصریح کرد: حدود ۱۳ میلیارد مترمکعب آب در سال داریم که تقریبا ۱۱ درصد روان آب‌های کشور را تشکیل می‌دهد و بیش از ۲۵۰۰ کیلومتر رودخانه و آب‌راه دائمی در استان وجود دارد که ظرفیت‌های بسیار بزرگی را برای توسعه ایجاد می‌کنند.

46

 

کد خبر 699710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =