ایسنا نوشت: حمیدرضا ترقی اظهار کرد: اکثریت مجلس با دولت همسو است و قبلا هم تفاهم‌های قابل توجهی میان دولت و نمایندگان مجلس صورت گرفته بود. از این رو این میزان رای اعتماد مجلس به کابینه، امری کاملا طبیعی بود.

اين عضو موتلفه اسلامي خاطر نشان کرد: امیدواریم با کمک مجلس، مردم و هم‌افزایی‌اي بین وزرا، دولت بتواند مشکلات مردم را حل کنند. با این رای اعتماد، دولت نباید در انجام وظایفش و تحقق مطالبات مردم کوتاهی داشته باشد.

وي افزود: انتظار است که دولت با توجه به این پشتوانه اعتماد مجلس و مردم را جلب کند و در جهت حل مشکلات اساسی آنان مثل بیکاری، رکود، مشکلات اقتصادی و معیشتی گام‌های جدی و بلندتری بردارد و بتواند مشکلات را حل کند.

محبیان: فراکسیون امید موفق به حذف برخی وزرا نشد
مهر نوشت: تحلیلگر مسائل سیاسی معتقد است که رابطه اصلاح طلبان با دولت روحانی به مرور زاویه دار خواهد شد تا با صف بندی روشنی وارد فضای رقابت انتخاباتی ۱۴۰۰ شوند.

امیر محبیان با اشاره به رای اعتماد مجلس به ۱۶ وزیر معرفی شده از سوی رئیس جمهور اظهار کرد: همانطور که قبلا هم پیش بینی کرده بودم، اصولگرایان در روند رای گیری به عنوان عنصر مخل وارد نشدند و تصمیم شان از لحاظ تشکیلاتی حمایت از کابینه پیشنهادی برای دادن فرصت حل مشکلات مردم به دولت بود.

وی افزود: بخشی از بالا و پایین شدن آرا هم به دلیل نگرش خاص فراکسیون امید نسبت به بعضی از وزرای پیشنهادی بود که پنهان هم نبوده و بعضی از اصلاح طلبان صراحتا علیه بعضی افراد مانند رحمانی فضلی، جهرمی و ربیعی موضع گرفته بودند که موفق به حذف آن ها نشدند.

محبیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی رای آوری جهرمی، رای نیاوردن بیطرف، رای ناپلئونی حجتی و رای بالای رحمانی فضلی را شکست اصلاح طلبان می دانند؛ شما چه قدر به این موضوع معتقد هستید، گفت: بهتر است از این موضع به قضیه نگاه نکنیم. این موارد بیشتر حاکی از ضریب اختلاف نگرش اصلاح طلبان با روحانی و مدل رفتاری اوست. در مورد جهرمی وزیر پیشنهادی ارتباطات، تبلیغات غیر منصفانه ای شد و عملا همه ظرفیت تبلیغی اپوزیسیون هم برای تخریب او بکار گرفته شد که نتیجه نداد.

این فعال سیاسی در همین باره تصریح کرد: البته یک نتیجه هم از رخداد رای اعتماد می توان گرفت و آن میزان نفوذ کلام و تاثیر علی لاریجانی در مجلس است که توانست نمایندگان را قانع کند که مسئله مهم کشور فعلا افزایش کارآمدی و رفع معضلات مردم است و بهتر است به دولت فرصت داده شده و حاشیه سازی نکنیم. نمایندگان هم به ویژه اصولگرایان با منطق عقلایی خوبی عمل کردند.

محبیان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آینده رابطه دولت با اصلاح طلبان را چگونه می بینید؟ اظهار کرد: اصلاح طلبان فعلا با دولت روحانی حرکت خواهند کرد اما به مرور با وی زاویه گرفته و هر چه به پایان دولت دوم روحانی نزدیک شویم، بر شدت انتقادات و فشارها خواهند افزود تا با صف بندی روشنی وارد فضای رقابت انتخاباتی ۱۴۰۰ شوند.

27214

کد خبر 699798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =