دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار درباره دلیل رای نیاوردن وزیرنیرو گفت: آقای بیطرف از وزرای دیگر کمتر نبود، در مجلس هم اکثریت نمایندگان دوست آقای روحانی هستند، آنها باید دلایل رای نیاوردن این وزیر را روشن کنند.

احمد کریمی‌اصفهانی با بیان اینکه رای بالای مجلس به روحانی حکایت از همدلی قوه مقننه با دولت دوازدهم دارد، به خبرنگار خبرآنلاین گفت: مجلسی‌ها نشان دادند اگر مسئله و مشکلی هم باشد، نهایت همکاری را با دولت دارند. دولت دوازدهم بیش از قبل همراهی مجلس را با خود داشت. میانگین 220 رای به هر وزير، راي بسیار قابل توجهي است.

وی در ادامه گفت: یک سری مشکل در جامعه است که مربوط به جناح خاصی در کشور نیست، مسائل ملی‌ هستند که همه گروه ها با آن درگیرند و باید همه دست به دست هم دهند تا این معضلات حل شود. نمود اين امر را می‌شود در نطق نمایندگان مخالف و موافق کابينه هم دید، همه انتظار دارند که وعده‌های رئیس جمهور در حرف و شعار خلاصه نشود و هیئت دولت بتواند وعده های رئیس جمهور را محقق کنند.

دبیرکل جامعه اسلامی اصناف و بازار یادآور شد: در جريان بررسي صلاحيت و برنامه هاي وزراي پيشنهادي، مجلس دین خود را به دولت دوازدهم ادا کرد. حالا نوبت قوه مجریه است؛ باید فورا کار را شروع کند. دغدغه اصلی نظام و ملت اشتغال و رفع بیکاری است. در مجلس نیز اکثریت بر این امر اتفاق نظر داشتند که رییس جمهور و کابینه دوزادهم باید سربلند ازاین سختی ها عبور کنند. 

او گفت: با پشتوانه رای مردم به روحانی و رای اعتماد مجلس به کابینه دوزادهم، دیگر مانعی بر سر راه دولت برای پيگيري اهدافش نیست. از اين رو دولت بايد وقت زیادی را صرف مطالبات مردم کند. نمی‌شود همه مسائل کشور را به آن طرف مرزها ارجاع دهیم! درست است که ارتباط با خارجی ها هم بی اثر نیست اما در فضاي داخل کشور هم بايد مجدانه تلاش کرد.

کریمی‎اصفهاني در پایان گفت: در خصوص رای نیاوردن آقای بیطرف، باید علت اين مساله را از دوستان فراکسیون امید جویا شد. آقاي بیطرف از وزرای دیگر، کمتر نبود؛ در مجلس هم اکثریت نمايندگان، دوست روحانی هستند، آنها باید دلایل راي نياوردن این وزیر را روشن کنند.

27212

کد خبر 699900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱
    0 0
    زهی خیال باطل