انتخابات الکترونیکی شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات برگزار شد

انتخابات الکترونیکی شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات سراسر کشور با مشارکت ۸۰ درصدی واجدین شرایط از ساعت ۱۰ تا ۱۲ امروز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسین انتظامی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه برگزاری انتخابات الکترونیکی شورای مرکزی خانه‌های مطبوعات با بیان اینکه خانه‌های مطبوعات فراگیرترین تشکل مطبوعاتی کشور است، گفت: با وجود فرآیند عضوگیری شفاف و سختگیرانه می‌توان ادعا کرد خانه‌های مطبوعات، نمایندگی جامعه مطبوعات در استان‌های کشور را دارد.

او افزود: دلیل اینکه برخی تشکل‌ها نمی‌توانند مدعی نمایندگی صنف خود باشند این است که در فرآیند انتخابات آن‌ها اصول دموکراتیک و مشارکت حداکثری رعایت نشده است.

معاون مطبوعاتی همچنین بر اهمیت یکسان بودن اساسنامه خانه‌های مطبوعات استان‌ها اشاره و با تاکید بر اینکه واگذاری امور به صنوف باید در عمل محقق شود، خاطرنشان کرد: در واگذاری امور به صنوف حتما اختلالاتی به وجود می‌آید اما صرف وجود برخی مسائل، نباید مانع از واگذاری امور و عقب نشینی به نفع اصناف شد.

انتظامی حاکم شدن خرد جمعی را یکی از منافع متعدد واگذاری امور به تشکل‌های قانونی، انجمن‌ها و صنوف عنوان کرد و افزود: در چنین شرایطی مطالبات و اشکالات موجود اولویت‌بندی می‌شود ضمن اینکه با مشارکت صنوف در سیاستگذاری‌ها است که راه‌حل‌ها ارائه می‌شود و خود صنوف در اجرای راه‌حل‌ها کمک می‌کنند.

پیش از سخنان انتظامی، گزارشی از روند برگزاری انتخابات هیات مدیره خانه‌های مطبوعات در سراسر کشور و گزارش عملکرد شورای مرکزی در دوره قبل، ارائه شد.

انتخابات خانه های مطبوعات به صورت الکترونیکی از ساعت 10 تا 12 با مشارکت حدود 80 درصد واجدان شرایط برگزار و نتایج آن به شرح جدول زیر اعلام شد. لازم به ذکر است اعضای جدید شورای مرکزی در اولین جلسه خود رئیس، هیات رئیسه و کمیته های داخلی را انتخاب کردند که جزئیات آن در سایت خانه مطبوعات قابل مشاهده است.

58243

کد خبر 699941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =