ایسنا نوشت: مراسم تودیع و معارفه وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و سردار سرتیپ پاسدار محمد شیرازی رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی رئیس دفتر فرمانده معظم قوا، ‌سرلشکر فیروزآبادی مشاور فرمانده معظم کل قوا، بروجردی رئیس کمیسیون امنیت مجلس، حجت‌الاسلام والمسلمین قندهاری رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، رئیس شورای سیاستگذاری حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح، جانشین دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا، جانشین فرمانده کل سپاه، معاون اجرایی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران، سردار وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی، پرویز فتاح رئیس کمیته امداد خمینی (ره)، امیر باقری معاون آموزش ستاد کل نیروهای مسلح، سردار جواد زادکمند معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، سردار رفیق‌دوست وزیر اسبق دفاع، فرماندهان ارشد نیروهای مسلح، خانواده شهیدان فکوی و نامجو، روسای سازمان وزارت دفاع و جمعی از مدیران ارشد نیروهای مسلح برگزار شد.

سردار دهقان وزیر سابق دفاع و مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح در این مراسم با بیان اینکه توفیقات به دست آمده در چهار سال گذشته با همدلی، همکاری و همیاری تمام کارکنان بوده است، گفت: تدابیر فرمانده معظم کل قوا در وزارت دفاع جاری و ساری است.

وی با بیان اینکه در وزارت دفاع سیاست‌ها برآمده از تدابیر فرمانده معظم کل قواست، افزود: در وزارت دفاع هیچ وزیری نسبت به وزیر دفاع قبل در مقام نقد برنیامده او سیاست‌های دوره‌های قبل در جهت پیشرفت صنعت دفاعی‌ تداوم یافته است.‌

دهقان توسعه نیروی انسانی و جانشین‌پروری را یکی از مهم‌ترین اقدامات وزارت دفاع در چهار سال گذشته برشمرد و گفت: از روزی که امیر سرتیپ حاتمی به عنوان گزینه وزارت دفاع مطرح شد، همه نیروهای مسلح و مجموعه وزارت دفاع از وی حمایت کردند تا وی با رای بالایی انتخاب شود.

وی با بیان اینکه از همه فرماندهان نیروهای مسلح می‌خواهم با تمام توان از امیر سرتیپ حاتمی حمایت کنند، گفت: امیدواریم در دوره وزارت امیر حاتمی شاهد ارتقای روزافزون اقتدار دفاعی ‌نظام جمهوری اسلامی و صنعت دفاعی باشیم.

امیر حاتمی وزیر دفاع نیز در این مراسم با تبریک روز صنعت دفاعی گفت: اقتدار امروز ایران اسلامی در عرصه صنعت دفاعی با تلاش متخصصان صنعت دفاعی، وزرای سابق دفاع و کارکنان مخلص و متعهد وزارت دفاع به دست آمده است که در طول 4 دهه گذشته تلاش های زاید الوصفی را متحمل شده است.

وی با بیان اینکه دوره وزارت سردار دهقان واقعا یک دوره افتخارآمیز است، گفت: در چهار سال گذشته تمام تلاشمان ارتقای توان بازدارندگی و پشتیبانی از نیروهای مسلح بوده است که بحمد ا... به اهدافمان دست یافتیم.

وزیر دفاع با قدردانی از اعتماد فرمانده معظم کل قوا، رئیس جمهور و اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: از خداوند متعال می‌خواهم من را در این راه یاری کند تا بتوانیم با سربلندی و سرافزاری در مسیر اهداف مقدس نظام اسلامی گام برداریم.

امیر حاتمی با بیان اینکه تمام اهداف و سیاست‌های دوره سردار دهقان تداوم خواهد یافت، گفت: در برنامه 4 ساله پیش‌بینی شده در حوزه موشکی، هوایی، پدافندی، رزم زمینی و ... تلاش بیشتری خواهیم داشت تا قدرت و اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی ایران افزایش یابد.

وی با تاکید بر حمایت از محور مقاومت به ویژه سرلشکر قاسم سیمانی گفت: حمایت‌های همه‌جانبه‌ از سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی انتظامی در حوزه‌های پدافندی، موشکی و دریایی و مرزبانی و سایر حوزه های حائز اهمیت با قدرت ادامه خواهد یافت و انشاء الله به بحث معیشت کارکنان شاغل و بازنشسته نیروهای مسلح هم توجه جدی خواهیم کرد.

در این مراسم از خدمات چهار ساله سردار دهقان تقدیر و حکم انتصاب رئیس جمهور به امیر سرتیپ امیر حاتمی توسط سرلشکر باقری به وی اعطا شد.

موضوع دفاع، فراتر از هر جناح و سلیقه‌ای حائز اهمیت است

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری ‌در مراسم تودیع و معارفه وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه دستور خداوند متعال در قرآن کریم به مسلمانان این است که هر آنچه در توان دارید برای مقابله با دشمنان و افزایش قدرت بازدارندگی نظام اسلامی فراهم کنید، اظهار داشت: وزارت دفاع چنین مسئولیت سنگینی بر عهده دارد و بحمدالله در طول تاریخ این وزارتخانه به خوبی و در هر دوره نسبت به گذشته در مسیر رشد و تعالی قرار داشته و ماموریت‌های محوله را به بهترین نحو به سرانجام رسانده است.

وی با بیان اینکه آنچه که نیروهای مسلح به ویژه وزارت دفاع در ایجاد توان دفاعی انجام می‌دهد مصداق عمل صالح است، افزود: خداوند این توفیق را به کارکنان مجموعه با برکت وزارت دفاع داده تا این عمل صالح را انجام دهید.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح‌ با بیان اینکه وزارت دفاع حاصل ادغام وزارت سپاه و وزارت دفاع سابق است از سال ۶۸ تا کنون دوره‌های موفقی را طی کرده است، تصریح کرد: طبق قانون و اوامر و تدابیر فرمانده معظم کل قوا وظایف مهمی در بعد صنعت دفاعی، تامین نیازمندی‌های تجهیزاتی، تسلیحاتی، همکاری و پشتیبانی از نیروهای مسلح، تامین معیشت نیروهای مسلح بر عهده وزارت دفاع گذاشته است.

وی با بیان اینکه وزارت دفاع و کارکنان این مجموعه در دوره جدید باید در مسیری حرکت کنند که نسبت به دوره گذشته رشد و پیشرفت چشمگیری را شاهد باشیم، گفت: در دوره مسئولیت سردار دهقان رشد و تعالی را که حاصل تلاش شخص وزیر، جانشین، تک تک مدیران و کارکنان است را شاهد بودیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه در مسئله صنعت دفاعی تاکید فرمانده معظم کل قوا بر مسئله کیفیت، کمیت، زمان و قیمت محصولات است، گفت: اگر محصولات دفاعی وزارت دفاع این ویژگی‌ها ر‌ا نداشته باشد ما را به ‌‌هدف بازداندگی و اقتدار دفاعی نخواهد رساند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح‌ تلاش انقلابی و جهادی برای تامین اعتبارات نیروهای مسلح را از انتظارات فراروی وزارت دفاع برشمرد و گفت: انتظار می‌رود وزیر دفاع به مانند یک فرد جهادی در سنگر از‌ پا ننشیند و دائما در این جهت تلاش کنند.

وی با قدردانی از پشتیبانی‌های دولت از نیروهای مسلح و اشاره به واقعیات شرایط تحریم و محدودیت های موجود در میزان اعتبارات نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح از اولویت های اصلی کشور هستند و در مقوله بودجه و اعتبارات انتظار است دولت محترم با حمایت های لازم روند توسعه توان و اقتدار‌ دفاعی و انجام ماموریت‌های آنان را به نحو تسهیل نماید.

وی همچنین توجه به حقوق و معیشت بازنشتگان را مورد تأکید قرار داد و گفت: بازنشستگان نیروهای مسلح کسانی هستند که جان ‌خود را برای امنیت این کشور گذاشتند و در حال ‌حاضر نیاز به توجه ‌ویژه و درخور دارند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح‌ با بیان اینکه از مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رود برای تصویب برخی قوانین به ویژه در حوزه سربازی نظرات ‌نیروها‌ی مسلح را احصاء و مورد توجه قرار دهد گفت: فرمانده معظم‌ قوا بارها فرموده‌اند مسئله خدمت سربازی مسئله نیروهای مسلح است و بایستی نظر نیروهای مسلح را مد نظر قرار داد، در حالیکه هم اکنون در این زمینه با مشکلاتی مواجه هستیم که انشاءالله با همکاری مجلس محترم و اصلاح قوانین شاهد رفع آن باشیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح‌ در بخش دیگری از سخنان خود‌ با اشاره به مراسم تودیع و معارفه وزیر دفاع گفت: وزیر جدید مانند سردار دهقان و بهتر از ایشان باید کارها را پیش ببرند تا شاهد اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران باشیم.‌

وی با بیان اینکه سردار دهقان را از ابتدای انقلاب می‌شناسم گفت: وی برادری مومن، سختکوش، ‌انقلا‌بی، ولایی پرتلا‌ش، فعال و در هر صحنه‌ای که خدمت کرده‌اند منشا خدمات زیادی بوده‌‌اند و در وزارت دفاع تحریم‌ها و منابع اندک کار را به جلو بردند که قابل تقدیر است.

وی با تبریک انتصاب سردار دهقان به عنوان مشاور فر‌مانده معظم کل قوا گفت: مسئولیت جدید سردار دهقان نشان از اعتماد فرمانده کل قوا به این سرباز عزیز ولایت است که برای وی در مسئولیت جدیدآر‌زوی توفیق و سربلندی در نظام مقدس جمهوری اسلامی را دارم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح امیر حاتمی ‌را فرمانده ای شناخته شده در نیروهای مسلح و برادری مومن‌، ولایی‌، سختکوش کاردان و توانا در انجام مسئولیت‌ها دانست و گفت: ایشان در مسئولیت جانشینی وزارت دفاع فراتر از مسئولیت جانشین عمل کردند و در بسیاری از بخش‌ها موفق بودند.‌

وی با تقدیر از رئیس‌ جمهور برای انتخاب امیر حاتمی به عنوان وزیر دفاع گفت: از ‌نمایندگان مجلس نیز برای رای بالا و قاطع به امیر حاتمی قدردانی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه رای اعتماد بالای ‌ نمایندگان به امیر حاتمی چندین معناد دارد، گفت: دشمنان جمهوری اسلامی بدانند که مقام دفاعی کشور هنگامی که در معرض رای و نظر نمایندگان ملت قرار می‌گیرد بالاترین رای و حمایت را خواهد‌ داشت و این یعنی در نظام و کشور اسلامی، موضوع دفاع، فراتر از هرگونه حزب، جناح، سلیقه و نگر‌ش حائز اهمیت و توجه است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه رای بالای نمایندگان به امیر حاتمی پشتوانه عظمی برای نیروهای مسلح‌، نظام جمهوری اسلامی و قدرت بازدارندگی ‌کشور خواهد بود، گفت: پیام داخلی این رأی هم این است که هنگامی که مسئله وزات دفاع، ‌نیروهای مسلح و دفاع از امنیت و اقتدار نظامی اسلامی باشد همه نمایندگان و مردم در میدان هستند و پای اقتدار نظام می ایستند.

 

29216

کد خبر 699945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =