«چیدن نما»؛ روایت فیلم‌سازی از نگاهی دیگر در ۱۷۹ صفحه

جرمی وینیرد در کتاب «چیدن نما» روایت متفاوتی از فیلمسازی را روایت می‌کند و معتقد است که در کنار مهارت فنی به ارتباط‌گیری با بازیگران و عوامل، رهبری کردن و پیگیری نگرش هم نیاز است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، كتاب «چيدن نما» نوشته جرمي وينيرد با ترجمه محمد ارژنگ توسط نشر چتر روانه بازار كتاب شده است.

می‌خواهید نمایتان را ببندید؟ چه می‌کنید تا آن نما داستان‌تان را به بهترین شکل بازگو کند؟

نويسنده كتاب «چيدن نما» معتقد است فيلمسازي چيزي بيشتر از يك مهارت فني است. فيلمسازي يعني برقرار ارتباط با بازيگران و عوامل، رهبري كردن و پي گرفتن نگرش مدنظرتان. دانش فني به تنهايي نمي‌تواند تضمين كند شما فيلمساز بزرگي شويد، اما مي‌تواند به شما كمك كند تا با زبان سينما فصيح‌تر صحبت كنيد. کتاب«چيدن نما» با ارائه‌ نمونه‌هایی از افزون بر ۳۰۰ فیلم شناخته شده، چنین امکانی را برایتان فراهم می‌کند.

در این کتاب که در رده‌ خود بی‌همتاست، بیش از ۱۵۰ نمونه‌ مثالی درباره‌ دوربین‌گذاری، زوایا و حرکاتی آورده شده که هر فیلم‌ساز لازم دارد بداند. این کتاب را می‌شود یک جور آچار فرانسه برای فیلم‌سازان دانست تا با کمک آن بتوانند ایده‌های ذهنی‌شان را به چشم ببینند و بررسی کنند که آیا آن ایده‌ها برای فیلم‌شان مفیدند و اگر هستند به چه شکل باید اجرا شوند.

جرمي وينيرد، نويسنده كتاب «چيدن نما»، از كارگردانان موفق سينما آمريكاست كه در كنار تحقق هدف‌هايش در عرصه كارگرداني به صورت حرفه‌اي كار نويسندگي را پيش گرفته است.

ترجمه‌ كتاب «چيدن نما» توسط محمد ارژنگ، مترجم كتاب‌هايي چون مجموعه سه‌جلدي «دكوپاژ‌هاي مرجع» و مجموعه كتاب‌هاي كارگرداني به سبك‌هاي كارگردانان معروف است. اين كتاب‌ها در حال حاضر توسط نشر چتر منتشر شده‌اند. همچنين ترجمه كتاب «چيدن نما» از روی ویراست دوم آن انجام شده است که ۲۵ تمهید جدید و قریب به ۲۰۰ فیلمِ بیش‌تر را شامل می‌شود.

كتاب «چيدن نما» نوشته جرمي وينيرد با ترجمه محمد ارژنگ در 179 صفحه و بهاي 29000 تومان توسط نشر چتر روانه بازار كتاب شده است.

58243

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 700877

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =