هفدهمین و هجدهمین کاشی ماندگار، امروز 5 شهریور 96، در نخستین سال‌مرگ داوود رشیدی، بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما بر سردر خانه او و همسرش احترام برومند نصب شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نصب این کاشی‌های ماندگار با حضور احترام برومند همسر زنده‌یاد داوود رشیدی انجام شد. برومند درباره طرح کاشی‌های ماندگار که به‌همت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری درحال انجام است، گفت: «این کار اقدام بسیار ارزنده‌ای است. بنده که خود را لایق نصب این کاشی نمی‌دانم، اما معتقدم باید در انتخاب افراد دقت‌ کرد و افرادی که واجد ارزش هستند انتخاب شوند تا ارزش این کار بسیار ارزشمند کم نشود.»

او افزود: «این اقدام ارزشمند نشان می‌دهد که میراث‌فرهنگی که یک نهاد دولتی است، به دانشمندان، نویسندگان، شعرا و هنرمندان اهمیت می‌دهد و همه سلایق در این طرح مدنظر قرار داده شده است. معتقدم باید طرز فکر هنرمند زنده نگه‌ داشته شود.»

برومند گفت: «19 سال است که در این خانه ساکن هستیم. منزل ما همیشه محل رفت‌و‌آمد هنرمندان بسیاری مانند محمدعلی کشاورز، عزت‌الله انتظامی، رضا بابک، امیر اثباتی و... بوده و است.»

داوود رشیدی حائری هنرپیشه تئاتر، سینما و تلویزیون ۲۵ تیر ۱۳۱۲ در تهران متولد شد ۵ شهریور ۱۳۹۵ از دنیا رفت. او به‌خاطر فعالیت‌هایش نشان درجه یک فرهنگ و هنر را دریافت کرده بود.

احترام‌السادات برومند یزدی مجری تلویزیون و بازیگر ایرانی و همسر داوود رشیدی نیز متولد ۱۳۲۶ است. او از سال ۱۳۴۶ با برنامه کودک در تلویزیون فعالیت هنری خود را آغاز کرد و به مدت ۱۱ سال به این فعالیت ادامه داد.

۴۲۲۳۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 701461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =