مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: ۱۲پروژه آبزی‌ پروری طی هفته دولت سال جاری در پنج شهرستان استان مرکزی افتتاح شد که 33 میلیارد ریال سرمایه گذاری برای اجرای این طرح ها انجام شده است.

به گزارش خبرآنلاین استان مرکزی ، حسن اکبری با اشاره به اینکه این طرح ها در زمینه پرورش ماهی زینتی، پرورش ماهی سردآبی، پرورش ماهی گرمابی و تولید بچه ماهی قزل آلا فعالیت خود را آغاز خواهند کرد، افزود: افتتاح و بهره برداری از این طرح ها در شهرستان های اراک، شازند، ساوه، فراهان، تفرش و زرندیه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال در روستاها انجام شده و خواهد شد.
وی آبزی پروری را ساده ترین و اقتصادی ترین راه تولید پروتئین حیوانی عنوان کرد و ادامه داد: اگر در منابع آبی کشاورزی به خصوص استخرهای موجود در اراضی کشاورزی، این فعالیت را توسعه دهیم، علاوه بر ایجاد اشتغال و تولید در نواحی روستایی که یکی از اهداف مهم مورد نظر اقتصاد مقاومتی است، غذای سالم مورد نیاز جامعه تامین شده و امنیت غذایی ارتقا می یابد .
اکبری ادامه داد: با اجرای این طرح ها همچنین ۶۵تن به ظرفیت تولید ماهی سردآبی، سه میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه به ظرفیت تولید بچه ماهی قزل آلا، ۲۰ تن به ظرفیت تولید ماهی گرمابی و ۲۵هزار قطعه به ظرفیت تولید ماهی زینتی در استان مرکزی افزوده می شود.
مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان خاطرنشان ساخت: امروز می توان در هر هکتار استخر آبزیان پرورشی، سالانه تا هشت تن ماهی گرمابی و برای ماهیان سردابی تا ۲۵کیلوگرم در واحد سطح یعنی چیزی حدود ۲۵۰ تن در سال آبزی تولید کرد.
وی افزود: برای سال جاری تولید سه هزار و ۵۰۰ تن ماهی در استان مرکزی پیش بینی شده که طبق برنامه ۲۰۰ تن این میزان ماهی، در قفس و مابقی در سایر سیستم های آبزی پروری تولید خواهد شد.

 

46

کد خبر 702188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =