مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران کانون‌های بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه بین‌المللی‌امام‌خمینی به تهران را گاوداری‌ها، فاضلاب شهری و مراکز دفن پسماند دانست و گفت:۳۰ درصد از بوی نامطبوع مسیر فرودگاه بین المللی امام خمینی به تهران کاهش خواهد یافت.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از سایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران (سامات)، سید حسین هاشمی استاندار تهران امروز در مراسم افتتاح چند طرح محیط زیستی استان تهران در هفته دولت، گفت: محیط زیست همواره یکی از مهم‌ترین مباحث و از جمله اولویت‌های کاری در استان تهران است. جابه‌جایی صنایع آلاینده و با عمر بالای ۲۵ سال به شهرک‌ها و نواحی صنعتی باعث می‌شود تا این صنایع علاوه بر استفاده از تکنولوژی‌های نوین و روزآمد که منجر به افزایش قدرت رقابت در بازار می شود به حفظ محیط زیست نیز کمک می‌کند

بنابراین گزارش، ناصر مهردادی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز با اشاره به شناسایی ۲۴ کانون بو نامطبوع در مسیر فرودگاه بین المللی امام خمینی به تهران، گفت: به لحاظ تعداد راس موجود در دامداری‌های این منطقه، دامداری ها از سهم ۲۰ درصدی در بوی نامطبوع مسیر فرودگاه برخورداند.

مهردادی با بیان اینکه علاوه بر کانون‌های موجود در منطقه أطراف دامداری لبن، همچنان شاهد کانون‌های دیگر بو در مسیر فرودگاه امام هستیم، اظهار کرد: یکی از اقدام‌های مهم در این زمینه تشکیل جلسات متعدد برای الزام تولیدکنندگان آلاینده بو به رعایت شاخص های‌محیط زیستی از جمله احداث سیستم تصفیه فاضلاب در دامداری ها است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد: خوشبختانه از دو دامداری بزرگ و آلاینده این مسیر یک دامداری موفق شد امروز سیستم تصفیه فاضلاب خود را افتتاح و راه اندازی کند و دامداری دوم نیز در حال انجام فرآیندهای این اقدام است.

وی خاطرنشان کرد: البته علاوه بر دامداری‌ها، واحدهای دیگری نیز در تولید و ایجاد آلاینده بو مسیر فرودگاه بین المللی امام خمینی به تهران نقش و سهم دارند. بنابراین پیش بینی‌ها با اقدام های صورت گرفته شاهد کاهش ۳۰ درصدی بوی نامطبوع مسیر فرودگاه بین المللی امام خمینی به تهران خواهیم بود و برای رفع ۷۰ درصد بوی نامطبوع باقی مانده ناشی از سایر کانون ها از جمله فاضلاب های شهری و مراکز دفن پسماند همچون آرادکوه نیز اقدام‌هایی در حال پیگیری است.

مهردادی خاطرنشان کرد: محیط زیست در برخورد با خاطیان مصمم است و از این رو امیدواریم به زودی شاهد بر طرف شدن این چالش مهم باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در خصوص سیستم تصفیه فاضلاب اسلامشهر، ضمن تاکید بر اهمیت راه اندازی این واحد، گفت: مرحله نخست تصفیه خانه راه اندازی شده و پیگیری راه اندازی مراحل بعدی نیز هستیم.

همچنین باحضور مدیر کل حفاظت محیط زیست و همچنین معاون نظارت و پایش استان تهران، سیستم فیلتراسیون هوای یک واحد بزرگ مقیاس تولید سازه های فلزی در حوزه شهرستان ری افتتاح شد.

محمدرستگاری معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران در این مراسم گفت : با بهره برداری از این سیستم بطور متوسط از انتشار ٥٠٠ کیلوگرم گرد و غبار روزانه جلوگیری می‌شود.

وی افزود: منابع ساکن از جمله واحدهای صنعتی در برخی از نقاط استان بویژه شهرستان‌های جنوبی نظیر ری سهم بیشتری در تولیدگی آلودگی هوا در مقایسه با سایر شهرستان‌ها دارد.

رستگاری ادامه داد: بنابراین در اینگونه مناطق بهره برداری از سیستم‌های فیلتراسیون بر کیفیت هوای منطقه اثربخشی مناسبی دارد.

 

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 702580

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رضقلي ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۸
  0 0
  بابا يك كاري كنيد . صددرصد بوها از بين بروند ، خيلي مشميز كننده است اون هم در مسير فرودگاه بين المملي امام خميني ، واقعا شهرداريها بايد يك كاري كنند .
 • بی نام IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۸
  0 0
  اونهایی که فرودگاه رو تواون منطقه احداث کردن باید محاکمه بشن
 • بی نام A1 ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۸
  0 0
  30درصد از بوی نامطبوع مسیر فرودگاه بین المللی امام خمینی به تهران کاهش خواهد یافت هورااااااااااااااااااااا پیشرفت عظیمیه جا داره تبریک بگم
 • بی نام A1 ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۸
  0 0
  متاسفانه بیشتر اوقات شاهد این هستیم که عده ای به محض تاریک شدن هوا با کامیون حامل ضایعات سیم و کابل به اطراف فرودگاه امام و اطراف فشافویه میان و برای جدا کردن فلزات از پلاستیک اقدام به آتش زدن این ضایعات می کنن که چون شب هست دود غلیظ این اتش دیده نمی شود اما بوی نا مطبوع آن شهر حسن اباد در جوار فرودگاه امام رو فرا میگیره.به عنوان ساکن این منطقه از حراست محیط زسیت و استانداری خواهشمندم مستیفما به این موضوع رسیدگی کنن.بخشداری و شهرداری و کلانتری فقط رفع تکلیف می کنن .فقط تصور کنید یه مسافر هواپیما از داخل هواپیما با دیدن این اتش های مهیب چه فکر و خیالاتی می کنه.