در ادامه این سفر قرار است کارخانه پاکت سیمان زاهدان که با اعتبار ۳.۵ میلیارد تومانی آماده بهره برداری شده،افتتاح شود

به گزارش خبرآنلاین، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور، به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، به منظور افتتاح و بازدید از چند طرح عمرانی و اجرای برنامه های مختلف صبح روز پنجشنبه ۹ شهریورماه وارد زابل شد و مورد استقبال مسئولان استانی و جمعی از مردم منطقه قرار گرفت.

معاون اقتصادی رییس جمهور در آغاز این سفر، با حضور در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه زابل دانشکده فنی مهندسی این شهر را که با اعتبار ۸/۳ میلیارد تومانی آماده بهره برداری است، افتتاح کرد و در برنامه جداگانه دیگری سالن اجتماعات دانشگاه زابل را نیز  افتتاح کرد.

نهاوندیان سپس در محل دانشکده فنی و مهندسی ،در جمع مدیران و اعضا هیئت علمی، از زحمات صورت گرفته و اقدامات به عمل آمده در خصوص  تاسیس این دانشکده تقدیر و تشکر کرد.

براساس این گزارش،تاسیس سالن اجتماعات دانشگاه زابل  با اعتباری معادل ۳/۵ میلیارد تومان از محل بودجه عمرانی دولت،هزینه شده است که  به نام ایت االه هاشمی رفسنجانی نامگذاری شده است. نهاوندیان در سخنان کوتاهی از  حسن انتخاب نام سردار سازندگی برای این مجموعه در منطقه ای که باید توسعه و سازندگی با قوت پیگیری گردد تقدیر کرد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور همچنین با تعدادی از جانبازان و خانواده های ایثارگران حاضر در مراسم در فضایی صمیمی به گفتگو پرداخت و جایگاه آنان را مورد تقدیر قرار داد. 

 نهاوندیان در ادامه سفر به استان سیستان و بلوچستان، همچنین با حضور در جمع مدیران، مسئولان و جمعی از کارگران پروژه آبیاری ۴۶ هزار هکتاری  دشت سیستان تقدیر کرد و از روند اجرای پروژه و اقدامات انجام شده که در جریان سفر استانی رییس جمهور به تصویب رسیده بود بازدید کرد.

معاون اقتصادی رییس جمهور همچنین، رفع مشکل آب و توجه به بهره برداری مناسب از خاک در جهت توسعه استان را مورد تاکید قرار داد.

در ادامه این سفر قرار است کارخانه پاکت سیمان زاهدان که  با اعتبار ۳/۵ میلیارد تومانی آماده بهره برداری شده،افتتاح شود. بهره‌برداری از ناوگان حمل و نقل کارخانه سیمان با اعتبار ۲۵ میلیارد تومانی و نشست با اعضای اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی استان و همچنین شورای اداری  از دیگر برنامه های سفر معاون اقتصادی رییس جمهور به استان سیستان و بلوچستان خواهد بود.

3535

کد خبر 702832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =