ایسنا نوشت: وزیر اطلاعات با تاکید بر لزوم حمایت از سرمایه گذاری افزود: دولت تدبیر و امید موانع سر راه سرمایه گذاری را بر می‌دارد.

سیدمحمود علوی در جلسه شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت استان اظهار کرد: سازمان شفاف سازی بین المللی پس از ۱۰ سال، در سال گذشته اعلام کرد نرخ فساد اقتصادی در ایران کاهش یافته است.

علوی با تاکید بر لزوم امنیت جانی و مالی برای سرمایه گذاران گفت: نباید افرادی که سرمایه داخلی را در خارج از کشور هزینه می کنند سرزنش کنیم بلکه باید خود را سرزنش کرده و زمینه سرمایه گذاری در کشور را تسهیل کنیم.باید شرایط داخلی به گونه‌ای فراهم شود که کشورهای منطقه بیایند در ایران سرمایه گذاری کنند.

وزیر اطلاعات سرمایه گذاران را سرداران عرصه اقتصادی دانست و اظهار کرد: درصورت حضور سرمایه گذار در کشور امنیت بوجود آمده و زمینه ‌ های رشد اقتصادی فراهم می ‌ شود. شرایط سرمایه گذاری در دنیا خطرپذیر شده است، سرمایه ‌ های زیادی در دنیا وجود دارد ولی کشور ایران مکان مناسبی برای سرمایه گذاری است.

وی تلاش برای امنیت همراه با شادابی در عرصه‌های اقتصادی، تسهیل در روند فعالیت‌های اقتصادی و کمک به جذب سرمایه‌گذار را از رویکردهای وزارت اطلاعات دانست و گفت: برای رشد فرهنگ دینی و معنوی در کشور باید اقتصاد مبتنی بر امنیت باشد. دولت تدبیر و امید موانع سر راه سرمایه گذاری را بر می‌دارد.

علوی شکوفایی و رشد اقتصادی را نیازمند امنیت و سلامت اقتصادی دانست و اظهار کرد: امنیت باید به گونه ‌ ای برای سرمایه ‌ گذاران فراهم شود که آنان فقط دغدغه کار داشته باشند.

27214

کد خبر 702993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =