مدیر کل اوقاف لرستان: غدیر هویت شیعه و نماد حقیقت اسلام است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه لرستان با تأکید بر ضرورت بیان و بازگو کردن واقعه غدیر و ارزش آن در جامعه به ویژه بین نسل جوان گفت: در این راستا در دهه ولایت و امامت مبلغان به مناطق مختلف شهری و روستایی اعزام می شوند .

به گزارش خبرآنلاین لرستان، مرتضی خاکباز اظهار داشت: هدف از اجرای برنامه های فرهنگی دینی و تبلیغ مبلغان در جهت تقویت باورهای دینی نسل جوان صورت می گیرد.


وی در ادامه از اعزام مبلغان به بقاع متبرکه استان خبر داد و گفت: در دهه ولایت و امامت 35 مبلغ در امام زادگان و بقاع متبرکه به انجام فعالیت تبلیغی می پردازند.


حجت الاسلام خاکباز با تأکد بر ضرورت استفاده از توانایی نیروهای جوان در برگزاری ویژه برنامه های دینی و فرهنگی خاطرنشان کرد: این مهم در تقویت روحیه دینی و انقلابی جوانان نقش آفرین است.


خاکباز حضور مبلغان در امام زادگان و بیان احکام و مبانی دینی، پاسخگویی به سؤالات و شبهات جوانان، تبیین واقعه غدیر، خطبه خوانی غدیر و تجلیل از سادات را ازجمله ویژه برنامه هایی عنوان کرد که در این ایام برگزار می شود.


مدیرکل اوقاف لرستان در ادامه بیان داشت: نشست هایی با موضوع غدیر و ولایت مداری و محافل انس با قرآن از دیگر برنامه هایی است که در دهه ولایت با محوریت مبلغان اعزامی در بقاع متبرکه برگزار می شود.


حجت الاسلام خاکباز عید غدیر را نماد ولایت مداری خواند و افزود: این ایام بهترین فرصت برای تبلیغ و تبیین روحیه ولایت مداری در جامعه بوده و برگزاری برنامه های دهه ولایت در انتقال روحیه ولایت مداری به نسل جوان مؤثر است.

46

کد خبر 703318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =