نخست‌وزیر لبنان تاکید کرد که کشورش کارخانه‌های ساخت موشک ندارد.

به گزارش خبرآنلاین، وب سایت روزنامه لوموند با اشاره به دیدار امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه با سعد حریری نخست وزیر لبنان، نوشته است که بیروت از پاریس درخواست کرده است که به اقتصاد لبنان کمک کند.

این روزنامه که در راستای این دیدار با نخست وزیر لبنان مصاحبه کرده است از قول سعد حریری نوشته است که جمهوری اسلامی ایران در لبنان کارخانه موشک سازی ندارد و این ادعا از اساس باطل است، رژیم صهیونیستی عادت دارد که اخبار دروغ منتشر کند.

سعد حریری درباره ادعای صهیونیست ها علیه ایران به خبرنگار لومند گفت: کارخانه‌های سرّی موشک‌سازی ایران در لبنان صحت ندارد و مقام‌های اسرائیلی "عادت دارند" اخبار نادرست منتشر کنند.

وی با تاکید بر اینکه اسرائیلی‌ها خوب می‌دانند که لبنان کارخانه ساخت موشک ندارد گفت: مشکل ما با اسرائیل این است که سران این رژیم دائما از جنگ سخن می‌گویند و امنیت و صلح در کلام آن‌ها نیست.

حریری گفت: در سال 2002 میلادی ملک عبدالله پادشاه عربستان طرح صلح عربی را اعلام کرد، اما اسرائیل چه کاری در قبال این طرح کرد؟

وی درباره ارتباط با حزب‌الله گفت: نظرات و مواضع در خصوص حزب‌الله و نقش آن در لبنان متفاوت است، اما ما بر سر این نکته به توافق رسیدیم که آن دسته از موضوعات منطقه‌ای را که اختلاف نظر اساسی درباره آن داریم کنار بگذاریم تا بر کار دولت و اقتصاد تاثیر نگذارد.

حریری در ادامه گفت: اسرائیلی ها می گویند لبنان تحت کنترل حزب الله است، اما حضور حزب لله در دولت لبنان و محبوبیت آن در کشور، به آن معنی نیست که حزب الله کل لبنان را کنترل می کند.

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی چند روز قبل در دیدار با آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، ایران را متهم کرده که در حال ساخت کارخانه‌های تولید موشک‌های نقطه‌زن در سوریه و لبنان است.

وی با انتقاد از سازمان ملل متحد گفت که این سازمان هیچ کدام از فعالیت‌های ایران برای تجهیز نظامی حزب‌الله لبنان را محکوم نکرده است.

نتانیاهو  همچنین از گوترش خواست در این مورد شفاف باشد.

در هفته‌های اخیر مقام‌های رژیم صهیونیستی و آمریکایی در ادعایی واهی اعلام کردد که ایران مخفیانه در حال تسلیح حزب‌الله است. چدی پیش فرمانده صلحبانان سازمان ملل در لبنان هم ادعای کارخانه‌های موشک‌سازی را رد کرد. موضعی که با انتقاد سخت آمریکا روبرو شد.

49310

کد خبر 703428

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =