ایسنا نوشت: تولیت آستان قدس رضوی، نعمت ولایت را بالاترین، برترین و عظیم‌ترین نعمت الهی دانست و گفت: نعمت ولایت فقط در امور تشریعی نیست بلکه در امور تکوینی نیز موثر است زیرا اگر حجت خدا نباشد نظام اجتماعی و تکوینی مختل می‌شود.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، در اجتماع بزرگ غدیریون شهرکرد با تبریک دهه امامت و ولایت، گفت: ولایت از موضوعات مهمی است که هر انسان سالکی باید نسبت به آن معرفت پیدا کند.

وی، ولایت در کلام پیامبر(ص) را «السمع و الطاعه» خواند و اظهار کرد: پیامبر (ص) دارای مقام نبوت، رسالت و امامت بود. لذا باید سمیع او باشیم و چون مقام حکومتی و قضایی داشتند ایشان را اطاعت کنیم.

=حجت‌الاسلام رئیسی تفاوت جامعه دیروز با جامعه اسلامی را در حاکم بودن دین و آموزه‌های دینی دانست و اظهار کرد: همه دست ساخته‌های بشری باید در اختیار ترویج دین قرار گیرد. در پرتو فرهنگ دینی نشاط، تعالی و پیشرفت، تربیت اسلامی، نوآوری و خلاقیت پدید می‌آید.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، عدالت اجتماعی را ارمغان ولایت برای جامعه بشری خواند و ادامه داد: باید منابع کشور به طور عادلانه حتی برای طبقات پایین جامعه توزیع شود.

وی ولایت‌مداری را یک مولفه فوق‌العاده برای نظام دانست و افزود: طبق آیه قرآن، خداوند، رسول او و امامان ولایت دارند و باید از آن‌ها تبعیت کرد.

حجت الاسلام رئیسی بصیرت مردم، ولایت فقیه و حضور مردم در عرصه‌های مختلف را، از دلایل عشق به اهل‌بیت(ع) و ایستادگی در مقابل مستکبران برشمرد و اظهار کرد: باید با وحدت تلاش کنیم تا دغدغه تولید و اشتغال در کشور رفع شود.

تولیت آستان قدس رضوی در پایان خطاب به دولتمردان گفت: اگر دولتمردان دوازده بند توصیه‌ای رهبر انقلاب را اجرایی کنند شاهد تعالی و پیشرفت کشور و رفع دغدغه‌ها و مشکلات مردم خواهیم بود.

2727

کد خبر 704273

برچسب‌ها