مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی لرستان: فرهنگ استفاده از کالای ایرانی در خانواده‌ها نهادینه شود

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: برای رسیدن به اشتغال پایدار در جامعه باید فرهنگ استفاده از کالاهای داخلی در زندگی مردم نهادینه شود.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، علی آشتاب در آئین بهره برداری از تعاونی مصرف ویژه بازنشستگان و مستمری بگیران شهرستان دورود افزود:یکی از راههای سهل الوصول کردن سرمایه گذاری و اشتغال راه اندازی بنگاه های اقتصادی کوچک است.

وی با بیان اینکه سرمایه اندک و اشتغالزایی فراوان مصداق عینی اقتصاد مقاومتی است افزود:در فرآیند تولید اگر توزیع مناسبی وجود نداشته باشد این فرآیند ناقص خواهد بود.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی لرستان اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون 6 هزار نفر در سامانه رصد اشتغال استان ثبت نام کرده اند.

آشتاب با اشاره به سهم ایجاد 25 هزار شغل تا پایان امسال در استان لرستان با توجه به سند اشتغال سال 96 خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این هدف می بایست فرهنگ استفاده از کالاهای داخلی در زندگی مردم نهادینه شود.

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی دورود نیز در این آئین با بیان اینکه تعاونی مصرف بازنشستگان با حمایت صندوق کارآفرین تشکیل شده گفت: این تعاونی تحت عنوان تعاونی تأمین رفاه گهر با اخذ مجوزات لازم با اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال به بهره برداری رسید

محمد صحرایی با بیان اینکه این تعاونی با اعطای تسهیلات به مبلغ 300 میلیون ریال راه اندازی شد افزود:مابقی اعتبار این طرح از طریق بخش خصوصی تأمین شده است.

وی گفت:در این تعاونی 17 نفر نفر به صورت مستقیم و 60 نفر نیز به صورت غیر مستقیم مشغول به کار شده اند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 705088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =