این جمعه گالری‌ها و نگارخانه‌های پایتخت میزبان نمایشگاه‌های گروهی، نقاشی و مجسمه که بیشترین تعداد افتتاحیه را به خود اختصاص داده‌اند هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در سومین جمعه از شهریور، شاهد افتتاح 22 نمایشگاه از سوی هنرمندان و گالری‌داران هستیم

علاقه‌مندان و مخاطبان هنرهای تجسمی همچنین 30 فرصت برای گالری گردی در نمایشگاه‌های برپا شده در پایتخت دارند. با وجود آنکه هر چه به روزهای پایانی تابستان نزدیک می‌شویم، شاهد افزایش تعداد افتتاحیه‌ها و فعال شدن بیشتر گالری ها هستیم و این نوید روزهای پرشور برای هنرهای تجسمی را در فصل پاییز می‌دهد. اما این هفته با کاهش حداقلی تعداد افتتاحیه نسبت به هفته دوم شهریور همراه بوده است.

موزه هنرهای معاصر تهران هم این روزها میزبان هفتمین دوسالانه مجسمه سازی تهران است و آثار مجسمه سازان زیادی در این دوسالانه به نمایش گذاشته شده است.

برخلاف هفته گذشته 17 شهریور روز پر تنوع و رنگارنگی در زمینه گونه های هنری نبوده است و بار دیگر نقاشی بیشترین تعداد افتتاحیه را به خود اختصاص داده است و وجه غالب نمایشگاه های این هفته است. البته مجسمه هم توانسته در این هفته در قالب یک مدعی حاضر شود و بعد از نقاشی قرار بگیرد.

در این هفته طبق روال تابستان امسال تنور نمایشگاه‌های گروهی گرم شده است و شاهد حضور پر تعداد این دسته از نمایشگاه‌ها هستیم.

در ادامه با جزییات افتتاحیه‌های 17 شهریور (امروز) و هنرمندان و آثارشان بیشتر آشنا خواهیم شد.

گالری آتبین: نقاشی‌های آذرخش فراهانی با عنوان «توهمات شهرنشینی» از 17 تا 28 شهریور به تماشا در می‌آید.

گالری احسان: نمایشگاه آثار مریم تقوی و شهره رستمی با عنوان «گذر دوران» 17 تا 22 شهریور برگزار می‌شود.

گالری بیست و شش: نمایشگاه آثار شکیبا یوسف‌زاده با عنوان «درختان غیر مستمر» 17 تا 22 شهریور به نمایش در می‌آید.

گالری پردیس ملت: 31 هنرمند آثار خود را از 17 شهریور تا 21 مهر در نمایشگاه «نقش مایه اسب» به نمایش در می‌آورند که سعید احمدزاده، مهدی احمدی، ف. اخلاقی، ایرج اسکندری، فرح اصولی، هانیبال الخاص، ناصر اویسی، مهناز پسیخانی، آنه محمد تاتاری، ژازه تباتبایی، محمدعلی ترقی‌جاه، وحید چمانی، جمشید حقیقت‌شناس، احمد خلیلی‌فرد، بهرام دبیری، ایرج زند، گیزلا وارگا سینایی، هیرو شیخ‌الاسلامی، محمد طباطبایی، سیامک عزمی، رضا عظیمیان، بهنام کامرانی، کیوان عسگری، شمس‌الدین غازی، محمد هادی فدوی، نیلوفر قادری‌نژاد، میترا کاویان، حسین محجوبی، علی ندایی، رضا هدایت و عادل یونسی از جمله این هنرمندان هستند. علاقه‌مندان می‌توانند جهت بازدید از نمایشگاه تا 21 مهرماه همه روزه از ساعت 11 تا 20 به گالری مراجعه کنند.

گالری دارگون: الحان امیری‌نیا، نیوشا بهین‌آیین، دنیا درختی، شیدا تبیانیان، سوگل ذبیحی، مهزاد رحیمی، نگین یزدانی و هستی فرهنگی از 17 تا 24 شهریور عکس‌های خود را تحت عنوان «نمایشگاه گروهی هشت» به تماشا در می‌آورند.

گالری سایه: نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «زنان زمین من» با ارائه آثاری از نازنین زادمهر، نسرین جعفری، حوریه یزدانی، فاطمه ابراهیمی، محمدعلی عدیلی، مهسا اینانلو، زهرا یار محمدی، مهسا قهرمانی، شیوا فاتحی، پرستو کرمانی نسب، المیرا رستمی‌پور، نگین کهریزی، شیما زارعی، سارا غلامی، مهسا  مکی، سارا آتش هوش، علی حیدریان، پریسا رحمانی، مهری بذر کار، شیوا عزیزخانی، نیلوفر یوسفیان، ملیحه نعمتی نیکو، عطیه فرجی، ملیکا طهماسبی، صهبا حسینی‌نیا و محمدجواد صدری کرمی از 17 تا 22 شهریور در نیاوران، برقرار است.

گالری سیحون: «تا مانده‌ها» نمایشگاه آثار کتایون معادلیان و فراز ناصر شریف است که از 17 تا 29 شهریور به نمایش در می‌آید.

گالری گلستان: نمایشگاه عکس محمد صادق نیک‌نهاد از 17 تا 22 شهریور شهریورماه برپا می‌شود.

گالری مهروا: نمایشگاه گروهی با عنوان «سه تمام» با ارائه آثاری از علی انصاری، بصیرا بلبلی و الهام شیروی از 17 تا 27 شهریور برگزار می‌شود.

گالری نگر: نمایشگاه آثار سمیه خدایی، شقایق سوزنکار، سارا صیدافکن، سمیرا فطانت، سارا  مهرشاد، مهرناز غفوریان و مونا باقری با عنوان «بازتاب» از 17 تا 22 شهریور به نمایش در می‌آید.

گالری نیاوران: نمایشگاه «چراغ خاموش، چراغ روشن» در فرهنگسرای نیاوران به تماشا در می‌آید. در این نمایشگاه که الناز طهرانی و لونرزو پالمری آن را گردآوری کرده‌اند آثاری از هومن بالازاده، سارا حسینیان امیری، علیرضا تغابنی، سپیده صراف‌زاده، شروین حسینی، محمد خاوریان، علی ذوالفقاری، آناهیتا رضااله، امین صادقی، فیروز فیروز، مریم غلامی، سهیل قندیلی، استودیو ری، بهارک کشانی، حسین  غفاری، نیما کیوانی، سینا کیوانی، آرش مظفری، حمید ناصر خاکی، بنفشه درویش، رضا نجفیان، محمدرضا نیکبخت،  آسیا صمیمی، نیما فردی، سیاوش جرایدی، بهمن چگنی، عادله فرزین، امین طباطبایی، سروش بهارزاده، فرزانه وزیری‌تبار و محمدرضا یزدی به نمایش در می‌آید.

همچنین آثاری از بهروز دارش، صادق تیرافکن و فرشید شیوا نیز در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. این نمایشگاه 17 تا 24 شهریور‎ماه در گالری برقرار است.گالری هما: نقاشی‌های علی ملک با عنوان «خنده‌ گربه‌ نشسته» از 17 تا 28 شهریور به تماشا در می‌آید.

گالری هور: نمایشگاه نقاشی‌های سعید امدادیان با عنوان «پهنه‌هایی از طبیعت، تکه‌هایی از خیال» از 17 تا 31 شهریور میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی است.

گالری پلتفرم 28: «ساخت تهران ۷#: روبوتیک استپ فریمز» عنوان نمایشگاهی است که 17 شهریور در این گالری برگزار می‌شود.

گالری بن: «خیال رنگین» عنوان نمایشگاه آثار هنرمندان خردسال است که از 17 تا 22 شهریور برپا می شود.

نگارخانه آرته: نمایشگاه گروهی رسانه های مختلف با نام «تغییر در شناخت» به انتخاب حامد دهقان از 17 تا 26 شهریور میزبان علاقه مندان خواهد بود.

گالری آریانا: این گالری این هفته میزبان دو نمایشگاه خواهد بود، نمایشگاه گروهی «نسل سوم» که از 17 تا 29 شهریور برگزار می شود و نمایشگاه گروهی «پیش گفتار» که در همین بازه زمانی میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

گالری آران: به مناسبت دهمین دوره برگزاری نمایشگاه مجسمه های کوچک نمایشگاه گروهی «کوچک + 50» از 17 تا 27 شهریور برگزار می شود.

گالری آیریک: نمایشگاه گروهی نقاشی از 17 تا 23 شهریور در این گالری میزبان مخاطبان این هنر است.

باغ موزه قصر: نمایشگاه بین المللی «۲۰ در ۲۰، پوستر برای صلح» به‌ صورت همزمان در باغ موزه قصر در ایران و گالری گاردینر در ایالت اوکلاهاما آمریکا افتتاح می شود. نمایشگاه «۲۰ در ۲۰، پوستر برای صلح» ۱۷ تا ۳۰ شهریورماه در نگارخانه ملک الشعرای بهار باغ موزه قصر برگزار می شود. در این نمایشگاه ۲۰ طراح ایرانی و ۲۰ طراح بین‌المللی به‌صورت دعوتی حضور دارند. آثار این نمایشگاه به‌صورت همزمان در گالری گاردینر در ایالت اوکلاهاما آمریکا به نمایش گذاشته می‌ شود.

آثار این نمایشگاه به همت گروه فرهنگی هنری پاساژ و توسط زهرا پاشایی و پویا جهانشاهی گردآوری‌ شده است. افتتاحیه این نمایشگاه در ایران روز جمعه ۱۷ شهریورماه ساعت ۱۸ در باغ‌ موزه قصر خواهد بود. باغ‌ موزه قصر در میدان پلیس واقع‌ شده است و نمایشگاه تا ۳۰ شهریورماه ادامه خواهد داشت.

نگارخانه نقش جهان: نمایشگاه نقاشی گروهی «نگاه» از 17 تا 22 شهریور برگزار می‌شود.

فرهنگسرای ارسباران: نمایشگاه عکس«اسفار احساسات» ۲۵ شهریور در فرهنگسرای ارسباران برپا است. در نمایشگاه عکس «اسفار احساسات» ۲۰ عکس از صحنه های تئاتر اثر سمانه حجاران عضو انجمن عکاسان ملی ایران، در ابعاد مختلف برای بازدید عموم به نمایش گذاشته می شود.

همچنین «آثار حجمی» ناصر جافری هنرمند خود آموخته نقاشی و حجم سازی تا ۱۹ شهریور در فرهنگسرای ارسباران برپاست.

در این نمایشگاه ۳۰ اثر هنرمند که با مفتول و سیم های آهنی با شکل های مرد ماهیگیر، مرد شکارچی، بزهای کوهی و درخت طراحی و ساخته شده است برای بازدید عموم در معرض نمایش است.

58243

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 705226

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =