میزان نوشت: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از شناسایی و دستگیری فردی که با ارسال پیام در یکی از شبکه های اجتماعی موبایلی اقدام به تهدید و ایجاد مزاحمت برای یکی از دوستان خود کرده بود خبر داد.

سرهنگ مهدی قاسمی رئیس پلیس فتای استان بوشهر گفت: پلیس فتای استان در پی شکایت پسر جوانی مبنی بر ایجاد مزاحمت و تهدید غیراخلاقی به وی در فضای مجازی، بلافاصله وارد عمل شد.

او افزود: در اظهارات این جوان مشخص شد مدتی است فرد ناشناسی از طریق یکی از شبکه های اجتماعی موبایلی ایجاد مزاحمت کرده و او را تهدید غیراخلاقی می کند که باعث برهم خوردن آسایش و امنیت روانی خانواده اش شده است.

 وی ادامه داد: کارآگاهان این پلیس، اقدامات خود را آغاز کرده و با انجام تحقیقات تخصصی در کمترین زمان ممکن با استفاده از سرنخهای دیجیتالی، مزاحم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر کرده و به پلیس انتقال دادند.

این مقام انتظامی افزود: متهم در وهله اول منکر ارتکاب هرگونه جرمی شد اما پس از مواجهه با شواهد و مستندات گردآوری شده، لب به اعتراف گشود و گفت: با توجه به اینکه شاکی در گروه های دوستی در شبکه اجتماعی به من توهین کرده بود من نیز با انگیزه انتقام، اقدام به مزاحمت و تهدید بطور ناشناس در فضای مجازی کردم و اصلا فکر نمیکردم شناسایی شوم.

سرهنگ مهدی قاسمی ادامه داد: متهم که از کرده خود نادم و پشیمان بود به همراه پرونده متشکله جهت سیر مراحل قضایی تحویل مراجع ذیصلاح داده شد که با قرار قضایی متناسب روانه زندان شد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان بوشهر در پایان گفت: فردی که موجب ایجاد مزاحمت اینترنتی برای شخص دیگری شود طبق قانون جرایم رایانه ای به حبس از سه ماه تا دوسال یا جزای نقدی یا هر دو آن محکوم می شود.

۴۲۲۳۴

کد خبر 705335

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =