معرفی جگوار فیوچر تایپ؛ خودرویی برای سال ۲۰۴۰

طرح مفهومی جدید شرکت بریتانیایی جگوار با نام فیوچر تایپ معرفی شده است. این خودرو که کاملاً خودران و قابل راندن بوده نشان دهنده دید بریتانیایی‌ها به خودروی خودران سال 2040 است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پدال، در کابین این کانسپت، Sayer قرار گرفته که اولین غربیلک فرمان هوشمند و ارتباطی دنیا بوده و چندین روز پیش معرفی شده است. Sayer اولین غربیلک فرمان هوش مصنوعی فعال شونده با صوت می‌باشد. قابلیت‌هایی چون پلی کردن موزیک، رزرو یک میز در رستوران و... را می‌توان با این سیستم انجام داد.

به عبارت دیگر، این نوع از غربیلک فرمان شاید تنها بخشی از خودرو باشد که شما در آینده نیاز به خریدش داشته باشید.

یان کالوم مدیر طراحی جگوار می‌گوید: فیوچر تایپ بینشی از رانندگی و مالکیت خودرو در آینده را ارائه می‌کند. این خودرو بخشی از دید ما برای برندی لوکس در عصر دیجیتال و خودران است.

او ادامه می‌دهد: کانسپت فیوچر تایپ ما یک پروژه تحقیقاتی پیشرفته‌ای بوده که به دنبال چگونگی جذابیت جگوار در سال 2040 است. خواه موضوع موردبحث رفتن به سر کار یا آوردن بچه‌ها از مدرسه یا لذت بردن از رانندگی توسط راننده در آخر هفته باشد، ما باید از برآورده شدن نیازهای مصرف‌کنندگان در تمام طول شبانه‌روز مطمئن شویم.

با جهشی سریع به سال 2040 می‌توان ناوگانی از خودروهای فیوچر تایپ کاملاً شارژ شده را تصور کرد که به انجام وظایف کاربران کمک می‌کنند. برای مثال، اگر شما کودک خود را از مدرسه بر خواهید گرداند و تنها نیازمند دو صندلی هستید می‌توانید فیوچر تایپ با حالت صندلی 2+1 را انتخاب کنید که به شما اجازه می‌دهد با کودک خود صحبت کرده و خود خودرو به رانندگی بپردازد.

یک حقیقت جالب اینکه فیوچر تایپ یک خودروی نسبتاً کم‌عرض بوده و فضای کمی را در جاده و پارکینگ‌ها به خود اختصاص خواهد داد.

کالوم در خاتمه می‌گوید: در عصر سرویس‌های مبتنی بر تقاضا و اشتراک خودرو، تحقیق ما نشان می‌دهد که هنوز هم فضا برای تجارب لوکس و پریمیوم و لذت بردن از رانندگی وجود خواهد داشت. مردم هنوز هم می‌خواهند با راحتی و لذت به مسافرت بروند و رشد سرویس‌های اشتراک خودرو یک فرصت مناسب برای افراد است تا پیشنهاد جگوار را تجربه کنند.

۵۴۵۴

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 705414

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =