پروژه های کلان عمرانی در کرج برای تکمیل و اجرا مساعدت دولت را نیاز دارد

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی شهر کرج خواستار ورود دولت به اجرای پروژه های کلان و مساعدت مالی در این زمینه شد.

به گزارش خبر آنلاین و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مهدی حاجی قاسمی اظهار داشت: شورای پنجم در نظر دارد طی بازدیدی از روند اجرای پروژه های عمرانی که توسط شورای چهارم برای شهر تعریف و به مرحله اجرا در آمده است با اولویت بندی، بتواند در تحقق مطالبات شهروندان با جدیت پیش رود که در این راستا پروژه هایی که بالای 70 درصد پیشرفت داشته اند اولویت خواهند داشت.
وی با بیان اینکه پروژه بزرگراه شمالی، یک پروژه کلان شهری است، گفت: در حال حاضر شهرداری کرج در وضعیت نا مناسبی به لحاظ مالی و بدهی قرار دارد که لازم است رویکردی تعریف گردد تا ضمن اجرای پروژه ها مسائل و مشکلاتی که در حوزه شهرداری با آن روبرو هستیم مرتفع شود.
حاجی قاسمی اظهار داشت: اگر بخواهیم سه پروژه مهم و بزرگ را که در سطح کلانشهر کرج در حال اجرا است در نظر بگیریم، پروژه بزرگراه شمالی یکی از این سه گزینه است که در دوره شورای چهارم آغاز شده و تنها 25 درصد پیشرفت داشته است و 75 درصد کار بر دوش شورای پنجم نهاده شده است، همچنین با توجه به دریافتیِ پیمانکار که حدود 10 درصد از کل مبلغ قرارداد است، عمده بدهی ها بر دوش دوره پنجم محول شده که قطعا مستلزم برنامه ریزی و مدیریت مناسب خواهد بود.
رئیس کمیسیون عمران شورای پنجم خاطر نشان کرد: یکی از مهم ترین پروژه ها که در واقع مطالبه جدی مردم نیز می باشد، پروژه قطار شهری است که با توجه به شرایط موجود، ورود دولت به این پروژه ضروری است.

 

46

کد خبر 705718

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =