نباید به استقبال عزا برویم / شهرداری در پذیرایی از زوار سنگ تمام بگذارد

رییس تبلیغات اسلامی خرم اباد در کمیسیون فرهنگی شورای شهر خرم اباد نسبت به سیاه پوش کردن شهر در روزهای اغازین ماه محرم تاکید کرد

به گزارش خبرانلاین لرستان .رییس تبلیغات اسلامی شهرستان خرم آباد در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر خرم آباد بیان داشت:دهه پایانی ماه ذی الحجه دهه ولایت و شادی مسلمانهاست اما گاهی در سطح شهر با نصب پوسترهایی دهه آخر این ماه را دهه عزا اعلام کرده اند که شایسته نیست.
منصوری گفت: ما نمی خواهیم مانع اجرای مراسمات شادی مردم شویم و در عین حال نیز منکر مراسم عزاداری موسم محرم نیز نمی شویم اما باید توجه داشت هر چیزی سر جای خودش ارزشی دارد.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی خرم اباد با اشاره به اینکه شهرداری طی مناسبتهای شهادت، شهر را سیاه پوش می کند،افزود: این اقدام اقدام خوبی است اما باید توجه داشت پیشدستی و استقبال ما در امور شادی مطلوب است و باید سعی کنیم به استقبال عزا نرویم که موکدا مطابق با نظر مقام معظم رهبری می باشد.
وی افزود: لذا از شهرداری خواهشمندیم سیاه پوش کردن سطح شهر با نصب پرچم ها حتما در روزهای آغازین ماه محرم باشد.
منصوری تصریح کرد:نصب پرچم های حی علی العزا در سطح شهر شعار مخالفین ماست و باید مراقب مهر پرچم ها نیز بود.
رییس سازمان تبلیغات در ادامه مراسم تجلیل از هیئات توسط شهرداری را مطلوب عنوان نکرد و افزود: این کار واکنش بدی دارد زیرا باید با هماهنگی سازمان تبلیغات مشخص شود، کدام هیئت واقعا شایسته تقدیر است و یک هیئت به صرفا بزرگ بودن فضا و امکانات مطرح نشود بلکه ملاک رسالت عاشورایی و متن عمل باشد.
منصوری تاکید کرد:پیامدهای تجلیل بی هماهنگی از هیئات مستقیما دامنگیر سازمان تبلیغات می شود.
رییس سازمان تبلیغات در بخش دیگری از بیانات خود، اربعین را قدرت شیعیان جهان دانست و افزود: ما نیز به عنوان یکی از شهرهایی که در مسیر اربعین قرار دارد، میزبانی را در قسمت ورودی شمالی و جنوبی خرم آباد عهده دار هستیم.
منصوری افزود: دو موکب مردمی خوب جهت استقبال زوار حسینی در منطقه کمالوند و موکب دوم نزدیک پاسگاه چم انجیر جهت پذیرایی از زوار در مرحله بازگشت آماده به خدمت خواهند شد که این مواکب آبروی شهر ما هستند و از شهرداری انتظار داریم همچون سال گذشته در پذیرایی از زوار حسینی سنگ تمام بگذارد.
تعیین جایگاه ها و مراسم عزاداری دهه اول و بحث هیزم که متاسفانه برخی ها اقدام به قطع جنگلها می کنند،هماهنگی با فرمانداری ها در جهت جلوگیری از سو استفاده از هیزم ها و هماهنگی لازم در بحث تهیه گل و خاک از دیگر اموری بود که رییس سازمان تبلیغات در راستای اجرای یک مراسم عزاداری باشکوه و منظم به ضرورت آنها تاکید کرد.

 

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 706678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =