معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: خیابان‌های نظر، سلمان و ابوذر در راستای اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو، مسدود می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو از مرداد سال گذشته در نصف جهان و در خیابان چهارباغ عباسی اجرایی شد و تاکنون نیز ادامه داشته است، به همین جهت سه‌شنبه‌های هر هفته خیابان‌های منتهی به چهارباغ عباسی مسدود می‌شود.

به گفته علیرضا صلواتی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان خوشبختانه هر هفته شاهد افزایش استقبال شهروندان از اجرای این طرح هستیم به‌طوری‌که طبق نظرسنجی‌های انجام‌شده، شهروندان رضایتمندی ۹۰ درصدی و نمره ۱۸.۱۷ خود را به طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو اعلام کردند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد کسبه چهارباغ نیز از این طرح ابراز رضایتمندی و خشنودی کرده‌اند، افزود: استقرار پارک آموزش ترافیک، برنامه‌های ویژه کودکان، برگزاری مسابقه‌های مختلف، بازی‌های فکری، اجرا، ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای، استقرار اتوبوس سلامت، نمایشگاه دوچرخه و اسکوتر ازجمله برنامه‌های سه‌شنبه‌های بدون خودرو در اصفهان است.

صلواتی اضافه کرد: امسال سه‌شنبه‌های بدون خودرو در مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان اجرایی و ۱۵ گذر فرهنگی در ۱۵ منطقه شهرداری اصفهان ایجاد می‌شود، زیرا معتقدیم سه‌شنبه‌های بدون خودرو باید به همه نقاط شهر از شمال تا شرق، جنوب و غرب شهر اصفهان تسری یابد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان اضافه کرد: در حال حاضر پیشنهاد اجرای طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو در خیابان‌های نظر شرقی منطقه ۵، خیابان سلمان در منطقه ۱۵ و خیابان ابوذر در منطقه ۱۱ ارائه‌شده و اقدامات ترافیکی آن با همکاری پلیس راهور در حال انجام است تا این خیابان‌ها در روزهای سه‌شنبه به پیاده راه تبدیل شوند.

 

48

کد خبر 706974

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =