ایسنا نوشت: رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به علت تاخیر در اعلام نتایج آزمون دستیاری دندانپزشکی و کارشناسی ارشد، اعلام کرد: نتایج این دو آزمون تا پایان هفته اعلام می‌شود.

دکتر محمد حسین پورکاظمی از اعلام نتایج نهایی آزمون‌های کارشناسی ارشد علوم پزشکی و دستیاری دندانپزشکی تا پایان هفته جاری خبر داد.

وی اظهار کرد: به دلیل قانون جدید مجلس در خصوص اعمال 5 درصد ظرفیت در برنامه ششم توسعه به فرزندان و همسران افرادی با سابقه 6 ماه حضور در جبهه و مجروحیت زیر 25 درصد، اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی و دستیاری دندانپزشکی با تاخیر روبه‌رو شد.

وی ادامه داد: ما این 5 درصد ظرفیت را برای آزمون‌های گذشته اعمال نکردیم؛ ولی برای آزمون کارشناسی ارشد و دستیاری دندانپزشکی اعمال کردیم؛ چرا که در جلسه آخر دولت یازدهم در هیات وزیران تصمیم بر این شد که در این رابطه آیین‌نامه اجرایی تهیه شود.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به اینکه هم در وزارت علوم و هم در وزارت بهداشت مشغله تهیه این آیین‌نامه موجب تاخیر در اعلام نتایج آزمون‌ها شد، یادآور شد: البته در حال حاضر منتظر نتیجه تماس وزارت بهداشت با دفتر حقوقی ریاست جمهوری برای تعیین تکلیف نهایی اعمال 5 درصد ظرفیت هستیم که به محض مشخص شدن، نتایج را تا پایان هفته اعلام می‌کنیم.

۴۷۴۷

کد خبر 707876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =